امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111015
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۶
تعداد بازدید: 17
آندری یبوانتسیف تحلیل گر روسی معتقد است که اگر دولت اوکراین همچنان از مذاکره با روسیه برای حل و فصل مشکلات دو جمهوری خودمختار دونتسک ولوهانسک طفره ...

آندری یبوانتسیف تحلیل گر روسی معتقد است که اگر دولت اوکراین همچنان از مذاکره با روسیه برای حل و فصل مشکلات دو جمهوری خودمختار دونتسک ولوهانسک طفره رود امکان اینکه اقدامات نظامی طی یکماه یا دو ماه آینده به خارج از اراضی این دو جمهوری انتقال یابد بسیار زیاد است.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ یبوانتسیف در گفتگو با پایگاه خبری روسی « فراتر از خبر» با اعلام این مطلب گفت: تعویق در روند مذاکرات ممکن است منجر به فروپاشی دولت اوکراین شود.

در همین رابطه گئورگ میریزیان کارشناس ارشد روسی مسایل غرب اروپا نیز معتقد است که اگر گفتگو ها به سمت فروپاشی و یا تعلیق پیش رود ممکن است بخش های اقتصادی ،‌خدمات اجتماعی ،‌مسکن و بخش های عمومی اوکراین از هم پاشیده و بحران سیاسی جدیدی آغاز شود.

میریزیان گفت: در چنین شرایطی هیچ الزام بر روسیه نیست که یک راه حل میانه را دنبال کند  بلکه روسیه وادار خواهد شد منطقه حائلی را میان اوکراین شکست خورده،‌ شبه ویران و دشمن روسیه از یک سو و اراضی روسیه از سوی دیگر ایجاد کند.

این کارشناس روسی تصریح کرد: این منطقه تمامی اراضی روسیه نوین(تعبیر روس‌ها از مناطق شرق اوکراین) - از اودیسا تا خارکوف-  را شامل می شود که به دولتی جدید تبدیل خواهد شد . دولتی که به طور جزئی مورد شناسایی قرار خواهد گرفت و تحت حمایت روسیه خواهد شد نظیر وضعیت منطقه ترانستریا.

وی گفت: برخلاف باور رایج در غرب،‌ روسیه آرزو می کند که این سناریو حادث نشود چرا؟. زیرا خط لوله گاز روسیه به اروپا از خاک اوکراین می گذرد  که در این صورت امنیت آن با خطر مواجه خواهد شد.  ضمن آنکه مسکو مجبور به حمایت و آباد سازی مناطق گسترده ای است که از اعتراف بین المللی محروم است.

پایگاه روسی « فراتر از خبر» در ادامه این مطلب  به نقل از سیاستمداران روسی نوشت: کرملین هرگز اجازه شکست روسیه نو را نخواهد داد زیرا تسلیم دونتسک و لوهانسک منجر خواهد شد به اینکه اوکراین همه این منطفه را در اختیار گرفته و به عنوان خاکریزی به نفع غرب علیه روسیه استفاده کند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها