امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11102
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۱۷
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک سان»، یکی از مشاوران ارشد اقتصادی «جرج دبلیو بوش» رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک سان»، یکی از مشاوران ارشد اقتصادی «جرج دبلیو بوش» رئیس جمهوری سابق آمریکا و «میت رامنی» نامزد سابق حزب جمهوریخواه در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2012 میلادی آمریکا هشدار داد اگر دولت واشنگتن یک ماده الحاقیه متعادل بودجه را در قانون اساسی خود اعمال نکند، در معرض خطر سقوط و زوالی شبیه الگوی امپراطوری روم باستان قرار خواهد گرفت.

«گلن هابارد» که پیشتر در زمان ریاست بوش به عنوان رئیس شورای مشاوران اقتصادی آمریکا از سال 2001 تا 2003 میلادی فعالیت داشته و یکی از مشاوران ارشد اقتصادی در ستاد انتخاباتی رامنی نیز بوده است، در کتاب جدید خود با عنوان «نظام اقتصادی قدرت های بزرگ از روم باستان تا آمریکای مدرن» روی ایجاد یک اصلاحیه در قانون اساسی و تعیین یک بودجه متعادل فدرال تاکید کرده است.

هابارد نوشته است که آنچه باعث فروپاشی روم شد، وجود تهدیدی داخلی و مشکل اقتصادی، تورم شدید و مالیات های گسترده بود.

این در حالیست که جدیدترین برآورد دفتر بودجه کنگره آمریکا میزان کسری بودجه فدرال را در سال مالی جاری برابر با 642 میلیارد دلار گزارش کرده است که این میزان کسری بودجه در مقایسه با چهار سال گذشته بیش از 1 تریلیون دلار کاهش داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها