امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111022
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۶
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»‌، «باب گراهام» سناتور و رئیس پیشین کمیته تحقیق در حملات یازده

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»‌، «باب گراهام» سناتور و رئیس پیشین کمیته تحقیق در حملات یازده سپتامبر آمریکا، عربستان را در شکل‌گیری گروهک داعش سهیم دانست.

گراهام گفت: عدم بررسی نقش عربستان در حملات تروریستی به برج‌های تجارت جهانی منجر به شکل گیری پدیده‌ای به نام دولت اسلامی عراق و شام (داعش) شد.

گراهام افزود که کمیته اطلاعات کنگره آمریکا و دیگر سازمان‌های مرتبط در همان زمان ترجیح داده بودند که بر نقش عربستان در حمایت از تندروها چشم پوشی کنند.

رئیس پیشین کمیته تحقیق در حوادث یازده سپتامبر پافشاری کرد که بی توجهی به اقدامات عربستان به ویژه نقش این کشور در حوادث یازده سپتامبر به ادامه رفتارهای این کشور در زمینه‌هایی که به ضرر ایالات متحده تمام شده به ویژه حمایت از داعش، منجر شده است.

وی همچنین با اعتراف به حمایت‌های عربستان از تروریست‌های داعش در سوریه و عراق گفت: بی توجهی به اقدامات عربستان و برخورد با این کشور به عنوان یک کشور همپیمان آمریکا در شکست سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در شناسایی و رصد داعش به عنوان یک قدرت رو به رشد در منطقه تا حمله این گروهک به موصل در عراق، تأثیر گذاشته است.

با وجود اینکه در طول سه سال بحران سوریه، دمشق بارها از نقش عربستان و قطر در حمایت از گروه‌های تروریستی در این کشور خبر داده بود، واشنگتن نیز با بی توجهی به خطر گروه‌های مسلح موجود در سوریه از این گروه‌ها تحت عنوان «معارضان معتدل» حمایت کرده بود.

بعد از حمله گروهک تروریستی داعش به خاک عراق و کشته شدن چند شهروند آمریکایی به دست این گروهک، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا طرح ائتلاف بین المللی علیه داعش را مطرح کرده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها