امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111024
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۶
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی به نقل از منابع نزدیک به رئیس‌جمهور آمریکا گزارش داده است که وی روز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی به نقل از منابع نزدیک به رئیس‌جمهور آمریکا گزارش داده است که وی روز چهارشنبه پیش از سخنرانی در مورد داعش، تهدید کرده است که در صورت واکنش دمشق به تجاوز احتمالی جنگنده‌های آمریکایی به آسمان سوریه، پدافند هوایی این کشور را هدف قرار می‌دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا که در جمع کارکنان کاخ سفید و مقامات سابق دولت صحبت می‌کرده، گفته است: «من در بحبوحه حمله به عراق در سال 2003 اینجا (کاخ سفید) نبودم البته این جالب می‌بود اگر می‌توانستم اوضاع را شاهد می‌بودم و می‌دیدم که آن روند چطور شکل گرفت.»

وی با بیان اینکه در مدت اخیر به خصوص پس از کشته شدن خبرنگاران آمریکایی توسط داعش، شاهد افزایش فشار روانی در واشنگتن و فشار برای ارسال نیروهای نظامی به عراق بوده، تأکید کرده است که با این حال او برای حمله تعجیل نخواهد کرد. وی همچنین اذعان کرد که «من به خاطر این موضوع بهای سیاسی خواهم پرداخت.»

اوباما با ابراز تاسف درباره اعدام خبرنگاران گفت که «ما آنها را از دست دادیم». وی افزود: «البته ویدئوی منتشر شده سبب افزایش حمایتهای عمومی برای اقدام علیه آنها شد.»

وی با تایید عدم حل شدن مشکلات موجود منطقه گفت: «این مشکلات برای رئیس جمهور بعد است که حل کند و شاید رئیس‌جمهور بعد از وی.»

اوباما که در راهبرد «مبارزه با داعش» خود از احتمال اقدام نظامی در سوریه خبر داد، تهدید کرد که به هرگونه حمله سوریه به جنگنده‌های آمریکایی پاسخ می‌دهد. وی همچنین گفته است که به دلیل رویکردهای خود در سیاست خارجی، عذرخواهی نمی‌کند.

اوباما در پاسخ به سوالی در این باره که اگر «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه دستور حمله به هواپیماهای آمریکایی که وارد حریم هوایی سوریه می‌شوند را صادر کند، چه می‌کند، تهدید کرده است که سیستم پدافند هوایی سوریه را هدف قرار داده و آن را به کلی نابود می‌کند. به ادعای وی مبارزه با ارتش سوریه ساده‌تر از داعش است، چرا که مکانهای نظامی و پایگاه‌های سوریه شناخته شده‌تر هستند. او همچنین تهدید کرده در صورت واکنش سوریه، نظام این کشور را سرنگون می‌کند.

وی با اشاره به اینکه کشتن دو خبرنگار آمریکایی اشتباه استراتژیک داعش بود چرا که سبب افزایش حمایت‌های افکار عمومی آمریکا برای مقابله با آنها شد گفت: «اگر من مشاور داعش بودم گروگانها را نمیکشتم بلکه آنها را آزاد می‌کردم و با قرار دادن یک یادداشت روی سینه آنها (گروگانها) می‌نوشتم «از اینجا خارج شوید چون اینجا کاری برای شما نیست و شما کاره‌ای نیستید.» اگر آنها چنین می‌کردند سبب کاهش حمایتها برای اقدام نظامی ضد داعش می‌شد.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها