امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111039
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه دیلی میل، روز یکشنبه هزاران نفر از طرفداران استقلال اسکاتلند در مقابل دفتر مرکزی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه دیلی میل، روز یکشنبه هزاران نفر از طرفداران استقلال اسکاتلند در مقابل دفتر مرکزی بی‌بی‌سی در شهر گلاسکو دست به تظاهرات زدند و پوشش جهت دار اخبار همه پرسی استقلال توسط این رسانه را محکوم کردند.

معترضان پلاکاردهایی هم علیه «نیک رابینسون» سر دبیر سیاسی  بی بی‌سی در دست داشتند و خواستار توقف رویکرد رسانه‌ای این شبکه شدند.

در این میان سخنگوی بی‌بی‌سی گفت که ما بر این باوریم که پوشش خبری ما منصفانه و بی‌طرفانه است.

 

این درحالی است که «الکس سموند» وزیر اول اسکاتلند و رهبر کمپین طرفدار استقلال اسکاتلند هم دیروز، در گفتگویی از رفتارمتعصبانه شبکه «بی‌بی‌سی» در پوشش اخبار مربوط به همه پرسی استقلال اسکاتلند انتقاد کرد.

سموند در پاسخ به سوالی خبرنگار روزنامه «ساندی هرالد» پیرامون پوشش خبری بی‌بی‌سی از همه پرسی اسکاتلند، تاکید کرد که رفتار بی‌بی‌سی جانبدارانه است.

وی افزود: «از همه مهمتر، تلاش بی‌بی‌سی برای تاثیر بر ضمیر ناخودآگاه مخاطب است.»

سموند هم چنین گفت شبکه بی‌بی‌سی باید اخبار کلیه انتخابات و همه‌پرسی‌ها را در هر جای جهان به طور کامل  و عادلانه پوشش دهد. وی افزود: «بی‌بی‌سی شبکه تلویزیونی است که با بودجه دولتی کار می‌کند و با بیش از 23 هزار کارمند بزرگترین شبکه خبری در جهان است.»

مردم اسکاتلند پنج‌شنبه هفته جاری برای تصمیم‌گیری در رابطه با آینده اتحاد به لندن پای صندوق‌های رأی می‌روند. نظرسنجی‌های صورت‌گرفته از رقابت شانه به شانه موافقان و مخالفان استقلال حکایت دارد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها