امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111054
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
سیدمهدی هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تلاش غرب برای ...

سیدمهدی هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تلاش غرب برای تشکیل ائتلافی برای حمله به داعش گفت: غرب یکبار دیگر تجارب شکست‌خورده قبلی خود را تکرار می‌کند.
وی با اشاره به اینکه غرب بدون حضور و تدبیر جمهوری اسلامی ایران در منطقه موفق نخواهد بود، گفت: موفقیت آنها در ریشه‌کنی داعش منوط به همکاری با ایران و استفاده صحیح از تدابیر و توانمندی‌های کشورمان است.
هاشمی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری‌های بین المللی در زمینه مقابله با تروریسم براساس مبانی انسانی و اسلامی را یادآور شد و گفت: اگر سیاست برد-برد مورد توجه غرب قرار گیرد برخلاف دفعات گذشته، از تصمیمات خود سود خواهد برند.
وی ادامه داد: اگر آنها بخواهند مانند گذشته خوی استکباری خود را به جای عقل و منطق به کار گیرند، بار دیگر در کسب نتیجه شکست خواهند خورد و با دادن حداکثر هزینه به اهداف خود نیز نخواهند رسید، لذا بهتر است با شناخت دقیق نسبت به موقعیت و جایگاه ایران در منطقه و با هماهنگی و کسب نظر کشورمان به راهکار مشترکی برای مبارزه با داعش برسند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: داعش زاییده سیاست‌های آمریکاست و امروز این کشور به دنبال این است که این دست‌پروده خود را که تاریخ مصرفش به اتمام رسیده حذف کرده و گروه‌های تروریستی دیگری را جایگزین آن کند.
وی با تأکید بر اینکه غرب به دنبال ایجاد آرامش در منطقه خاورمیانه نیست، اظهار کرد: آمریکا حیات خود را در بی‌ثباتی خاورمیانه می‌بیند، زیرا در صورت ایجاد آرامش در منطقه، دیگر حضور خود را در اینجا نمی‌تواند توجیه کند.
هاشمی همچنین خاطرنشان کرد: تا زمانی که آمریکا سیاست ناآرام‌سازی منطقه را دنبال می‌کند، نه خود و نه متحدان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای‌اش روی آرامش را نخواهند دید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار