امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111059
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به ‌گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، رئیس مجلس ایرلند در رأس هیأتی پارلمانی به‌دعوت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه 8 مهرماه به ...

به ‌گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، رئیس مجلس ایرلند در رأس هیأتی پارلمانی به‌دعوت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه 8 مهرماه به تهران سفر می‌کند.
 
بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است که رئیس مجلس ایرلند در این سفر سه روزه ضمن دیدار با لاریجانی رئیس مجلس، با برخی از مقامات کشورمان دیدار و درباره مسائل دو جانبه گفت‌وگو کند.
 
براساس این گزارش، جمهوری ایرلند دارای یک نظام پارلمانی است. رئیس جمهور که رئیس دولت است برای یک دوره ۷ ساله انتخاب می‌شود و می‌تواند برای دو دوره پیوسته نیز انتخاب گردد.
 
مجلس شند (سنا) متشکل است از ۶۰ عضو که ۱۱ نفر آن را نخست ‌وزیر تعیین می‌کند، ۶ نفر را دانشگاه‌ها انتخاب می‌کنند و ۴۳ نفر غیر مستقیم انتخاب می‌شوند تا برای دوره‌ای پنج ساله به نمایندگی منافع ویژه و صنفی بپردازند.
 
مجلس دویل (مجلس نمایندگان) متشکل است از ۱۶۶ عضو که برای دوره‌ای پنج ساله با رأی تمامی افراد بالغ تحت نظام تعیین تعداد نمایندگان به نسبت جمعیت هر منطقه انتخاب می‌شوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها