امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111066
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
  به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ اسدالله بادامچیان نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی که در اجلاس دبیران استانهای ...

 
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ اسدالله بادامچیان نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی که در اجلاس دبیران استانهای این حزب سخن می‌گفت با بیان اینکه موتلفه اسلامی که در آغاز افتخار استراتژی نصرت ولی فقیه را داشته است در این راهبرد مهم و جهانی لازم است نقش ویژه ای ایفا کند و در پیچ تند تاریخی فعلی و در مسیر تحقق شعار نه غربی نه شرقی ، آینده نگری و آینده سازی جهانی را در دستور کار خود قرار دهد و در این امر گامی بلند بردارد.
 
نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر ضرورت دقت کافی در مطالعه متن کامل بیانات تصریح کرد: نگاه کلان به جامعه با تعریف صحیح و کامل آن به مسائل جهانی ، منطقه ای ، داخلی و دقت در صحت نگاه و تحلیل و محاسبات که دچار محاسبات و تحلیل غلط نشویم، از نکات مهم در این زمینه است.
 
وی همچنین با اشاره به موضوع بصیرت در جامعه بر ضرورت توجه به معرفت و بصیرت نسبت به جایگاه و موقعیت و ایستگاه خودمان در وضع کنونی و نیز بصیرت نسبت به جایگاه و موقعیت مان در نظم جدید جهانی و آینده ادامه داد: باید چگونگی تغییر و تبدیل نظم مستقر کنونی به موقعیت متزلزل و در حال سقوط آن را بفهمیم.

بادامچیان تصریح کرد: شناخت همه ابعاد نظم قبلی که در حال تغییر و تبدیل است و علل و عوامل آن بویژه در پایه‌های فکری و ارزشی و پایه‌های عملی سیاسی و نظامی از دیگر نکات قابل توجه در این عرصه است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به روش فریبکارانه و تهاجمی غرب بیان داشت :تهاجم به فرهنگ و استقلال کشورها و ملت ها و استفاده از ارزشهایی مانند حقوق بشر ، آزادی و دفاع از ملت ها و ایجاد تمدن و خوشبختی برای انسان ها در سایه فرهنگ و نظم غربی از جمله این روش ها هستند.

بادامچیان همچنین ضرورت شناخت علل و عوامل و چگونگی تاثیرگذاری بر نسل‌های تحصیل کرده و چهره‌های سیاسی و فرهنگی در کشورهای دیگر و تبدیل آنها به عنوان ابزارهای سلطه نظم غربی را مورد توجه قرار داد.

شناخت روش‌ها، راهکارها و راهبردهای نظم سلطه‌گر غربی در اعمال فشارهای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، ترور شخصیت‌ها و ایجاد شبکه‌های تشکیلاتی مخفی و علنی بخش دیگری از سخنان بادامچیان در جمع دبیران حزب موتلفه اسلامی بود.

وی افزود: شناخت بحران‌های رو به افزایش نظم سلطه‌ای غرب در امور اخلاقی، معنوی، اقتصادی، اجتماعی، بحران فرهنگی، بحران خانواده ،بحران روابط همسری، بحران در مسئله بانوان به عنوان نیمی از جمعیت انسانی جهان، رواج منکرات و اثرات بشدت منفی آن‌ها از دیگر مسائل مربوط به سلطه ای غرب است.

این فعال اصولگرا با اشاره به بازگشت جامعه انسانی غرب به سوی مذهب و معنویات و توجه به اسلام و انتخاب های مستقل در نوع برداشت های مذهبی ، که اکثر مغایر با فضای تبلیغی غرب علیه دین است را بررسی کرد و بر ضرورت تحلیل چگونگی آینده این بازگشت و مقابله سلطه گران با انواع ترفندها با آن را مورد تایید قرار داد.

نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اهمیت بررسی بررسی چگونگی بروز تعارض‌های فکری و عملی در غرب و کشورهای دیگر با شعارهای فریبنده غربی و برخوردهای آرام و خشن با آنها ادامه داد: افول قدرت نظامی و سلطه سیاسی غرب در جهان ، منطقه و ایران و شکست تهاجمات نظامی در سالهای اخیر ، نقش استراتژی اسلام در ترسیم پیروزی خون بر شمشیر و حضور میلیونی مردم معتقد و متعهد به وضوح دیده می شود که چگونگی این شکستها باید بررسی شوند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بررسی علل اسلام سازی های غربی ،اعم از اسلام لیبرالی ، اسلام محافظه کار به اسلام های خشن تقابلی ، اسلام های چپ و سوسیالیستی و امثال آنها ، اسلام طالبان ، داعش، گروهای تکفیری و القاعده از دیگر موضوعات مهمی دانست که در این عرصه باید بررسی شوند.

وی بیان داشت : تاثیر تاسیس نظام جمهوری اسلامی با محوریت ولی فقیه عادل بر همه تحولات و تغییرات و چگونگی افزایش دهی به این تاثیرگذاری و تاثیر جریان های انتفاضه اسلامی و مقاومت اسلامی از جمله جنگ‌های 33 روزه ، 22 روزه ، 8 روزه و اکنون 50 روزه غزه در این تغییر نظم جهانی بسیار مهم هستند.

بادامچیان ادامه داد: تاثیر چند قطبی قدرت در جهان و آینده هر کدام از این قطب ها مانند چین ، هند ، ژاپن، روسیه ، مالزی ،ترکیه و بیش از همه ایران و تعریف آمادگی و وظیفه همه ما در ایجاد این آمادگی برای نظم جدید جهانی و تعریف نقش های اساسی ، فرعی ، مستقیم و غیر مستقیم برای ایران و حزب درمحدوده خودش باید مورد بررسی قرار گیرد. وی آشنایی با ظرفیت ها و استعدادها و توانایی های ایران و سایر کشورها ی هم جهت با این حرکت نظم جدید و چگونگی استفاده صحیح از هرکدام و از مجموعه آنها و همچنین  وظایف حزب موتلفه اسلامی در این نظم جدید جهانی ، و در موضوعات علم و فناوری ، اقتصاد و فرهنگ ، افزایش اقتدار ملی و خنثی کردن توطئه ها و ترفندها و ایجاد باور عمیق را مورد اشاره قرار داد.

عضو ستاد انتخابات حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به بیان وظایف دبیران استانهای حزب موتلفه اسلامی در دو انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی پرداخت .

دبیران استان‌های حزب موتلفه اسلامی نیز گزارشی از وضعیت انتخاباتی استانهای خود ارائه دادند.

محمد علی امانی قائم مقام دبیرکل و دبیر اجرایی حزب موتلفه اسلامی نیز در این اجلاس با اشاره به چشم انداز این حزب در افق 1404 ، وظایف استانهای حزب در این عرصه را مورد بررسی قرارداد.

وی همچنین با مرور بر نتایج کمیسیون‌های استانی اجلاس قبلی حزب موتلفه اسلامی که متشکل از دبیران استانها و شهرستانهای سراسر کشور بود، نکاتی را در جهت بهبود وضعیت دفاتر حزب در استانها و شهرستانها متذکر شد.

تحلیل اخبار و مسائل سیاسی روز بخش دیگر این اجلاس بود که محمد کاظم انبارلویی رئیس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی ضمن بازخوانی فتنه 78 و88 از نگاهی نو، به بیان تحلیلی از وضعیت سیاسی کشور پرداخت .

بیان موضوع حزب درباره دولت یازدهم بخش دیگر سخنان رئیس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی بود .

سید اصغر رخ صفت رئیس ستاد معین استانها نیز در این اجلاس نکاتی را درباره چگونگی فعالیت دفاتر حزب در استانها و شهرستانها بیان کرد.

حسینی دبیر فراکسیون موتلفه اسلامی درمجلس سخنران دیگر این اجلاس بود. وی گزارشی از فعالیت فراکسیون موتلفه اسلامی در مجلس هشتم و نهم و مسائل مرتبط با این فراکسیون در مجلس نهم را بیان کرد.

محمد مهدی اسلامی، مدیر مؤسسه مطبوعاتی شما هم در این اجلاس با اشاره به رویکرد غیر حزبی انتخاباتها در کشور گفت: خاتمی با موج آفرینی احساسی در سال 76 انتخابات را برد در حالی که فاقد پشتوانه حزبی برای تأمین برنامه اداره کشور و نیز نیروی انسانی لازم بود. احمدی نژاد نیز با دوقطبی کردن جامعه موج سازی کرده و از مردم رأی کسب کرد، در حالی که او مخالف تحزب بود و معتقد به مدل موج آفرینی به جای تحزب بود. روحانی نیز اگرچه تا حدی متکی به حزب اعتدال و توسعه بود؛ اما این حزب فاقد توان لازم برای پشتیبانی وی در اداره از کشور بود.

وی ضمن تشریح برخی رویکردهای رسانه ای، افزود: حزب موتلفه اسلامی در کنار تقویت توان خود در دو حوزه کادرسازی و تدوین برنامه برای اداره کشور ، باید توان خود را در رقابت با رویکرد موج سازی این گونه جریانها تقویت کند تا بتواند سخن اصولی خود را در برابر افکار عمومی مطرح سازد.

بیان تذکرات تشکیلاتی توسط دکتر حسن لاسجردی معاون سازماندهی اعضاء از دیگر بخش های این اجلاس بود.

در این اجلاس همچنین معاون تبلیغات و روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی برنامه حزب برای بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت امین امام و رهبری مرحوم حبیب الله عسگر اولادی در تهران و سراسر کشور را تشریح کرد.
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار