امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111071
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اهواز، محمدابراهیم مداحی ظهر امروز در جلسه کارگاه آموزشی علمی و تخصصی اقتصاد مقاومتی که در سالن شهید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اهواز، محمدابراهیم مداحی ظهر امروز در جلسه کارگاه آموزشی علمی و تخصصی اقتصاد مقاومتی که در سالن شهید علی هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد اظهار داشت: کشور ما از نظر شاخص‌های سیاسی، امنیتی و نظامی در منطقه در جایگاه اول قرار دارد و در جهان نیز جزء 10 قدرت نخست دنیا است.

وی افزود: اما اگر شاخص‌های اقتصاد، علم فناوری و فرهنگی اضافه کنیم کشور ما در منطقه دوم و در آسیا نیز جزء 20 کشور است.

این مسئول گفت: هدف ما از برگزاری این کارگاه‌ها این است که یک برداشت مشترک ایجاد کنیم که هر کس از دید خود اقتصاد و مقاومت را تعریف نکند.

مداحی ادامه داد: در کل کشور 31 کارگاه تحت همین عنوان در حال انجام است که پانزدهمین کارگاه در استان خوزستان در حال برگزار است.

رئیس کمیسیون چشم‌انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: جنس قدرت امروز تغییر یافته و کانون آن جابه جا می‌شود بنابراین قدرت براساس استباطات قرآن مشروع و نامشروع است که نامشروع از بعد اجتماعی موجب بیماری جامعه و مشروع موجب شکل گیری تمدن می‌شود.

مداحی مولفه‌های قدرت را همگرایی، چشم انداز، آینده نگری، هدیه آینده نگر، فرصت محور و بهینه مشکل محور است و اکثر مدیران ما مشکل محور هستند یکی از دلایلی که مدیریتی که باید به قدرت ختم شود فرصت محور است.

وی ابراز داشت: عمر متوسط استانداران ما در کشور یک سال و نیم است و مدیر اگر بداند ثبات دارد با نگاه دراز مدت تصمیم گیری می‌کند.

این مسئول متذکر شد: چشم انداز قانونی است که نظام برای خود تعریف کرده و خود را در آن نقد می‌کند و در واقع چشم انداز شرط و ضروریت بقای نظام است.

رئیس کمیسیون چشم‌انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای چشم انداز زمان تعریف شده است ولی سیاست فاقد زمان تعریف شده است.

انتهای پیام/72023/ن30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها