امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۲۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111072
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به ...

ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر ممنوع کردن واردات خودروهای لوکس اظهار داشت: ورود خودروهای لوکس سبب دامن زدن به اشرافی‌گری در جامعه شده و به نوعی افراد را به سمت پز دادن و خودنمایی نسبت به جایگاه رفاهی‌شان سوق می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی با ورود خودروهای لوکس به کشور به نوعی محصولات داخلی تحقیر می‌شوند، افزود: در نظر مردم خودروهای تولید داخل قابل مقایسه با خودروهای وارداتی خارجی با آن میزان از کیفیت که دارند، نبوده و در نتیجه مردم از محصولات داخلی زده می‌شوند.

نکو رکود صنعت خودرو و از دست دادن کارایی را پیامد واردات خودروهای لوکس عنوان کرد و گفت: تصمیم دولت مبنی بر ممنوعیت این واردات می‌تواند تلنگری به صنعت خودروی کشور باشد تا خود را بار دیگر پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: البته این نباید به این معنا باشد که خودرو صرفاً مطابق سلیقه تولید‌کننده به بازار بیاید که این امر مجددا زمینه را برای گرایش به خرید خودروهای خارجی لوکس فراهم می‌کند.

نماینده رباط کریم در ادامه تصریح کرد: ضروری است تا بهینه‌سازی در صنعت خودرو انجام شود و الا ممنوعیت واردات به تنهایی مثمر ثمر نخواهد بود، زیرا اگر در گذشته مردم صرفاً متناسب با وضعیت اقتصادی خود مبادرت به تهیه خودرو می‌کردند، امروز به دقت کیفیت آن را نیز مدنظر قرار می‌دهند.

وی از لزوم پیرایش در صنعت خودروی کشور سخن گفت و اضافه کرد: صنعت خودرو باید به سمت خصوصی‌سازی حرکت کند تا با ورود بخش خصوصی به عرصه تولید خودرو قیمت‌ها واقعی شود و بحث مشتری‌مداری در این حوزه احیا شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها