امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111078
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی عصر امروز در دیدار جمعی از فرهنگیان شهرستان تاکستان با اشاره به اینکه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی عصر امروز در دیدار جمعی از فرهنگیان شهرستان تاکستان با اشاره به اینکه مسئله تعلیم و تربیت دارای اهمیت بسیاری بوده و باید همواره به آن توجه کرد گفت: باید نسل آینده به گونه‌ای تربیت شوند که مورد قبول خداوند واقع شود و دستیابی به این مهم نیازمند دقت نظر در مسائل تربیتی است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی با وجود گسترش اینترنت شاهد تزریق مواد ضد اسلامی به روح جوانان هستیم تصریح کرد: در شرایط کنونی شاهد تنزل وضعیت فرهنگی در کشور نسبت به سال‌های گذشته هستیم و ارتباط بین نامحرم به وسیله اینترنت و تلفن همراه زیاد شده است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه سیل بی‌دینی از مسائلی است که فرهنگ جامعه را تهدید می‌کند، یادآور شد: اسلام برای همه جنبه‌های زندگی دارای روش‌های آموزشی است و سعادت دنیا و آخرت با پیروی از آموزه‌های اسلامی محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت‌ها در زمینه اصلاح امور فرهنگی نتوانسته‌اند به دستاورد قابل توجهی دست یابند، گفت: باید برای تربیت اسلامی نسل آینده کشور به تکلیفی که بر دوش داریم عمل کنیم.

مصباح‌یزدی با اشاره به اینکه فرهنگیان در تربیت نیروهای انقلابی نقش بسیار مهمی داشته‌اند، افزود: فرهنگیان قبل از انقلاب اسلامی نیز به تربیت افراد انقلابی اهتمام داشتند و امروز نیز باید به این وظیفه در خصوص تربیت افراد اهتمام داشته باشند.

وی ضرورت بهره‌مندی فرهنگیان از سیر مطالعاتی درباره مسائل اسلامی را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: نباید ارتباط معلم و دانش آموز فقط برگزاری کلاس و امتحان خلاصه شود بلکه باید بین آنها رابطه عاطفی برقرار شود.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه معلمان باید دلسوز دانش‌آموزان خود باشند، افزود: معلمان باید در خصوص تربیت دانش‌آموزان برنامه‌ریزی داشته باشند.
انتهای پیام/2258/ی30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها