امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111085
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع رئیس قدیم و معارفه رئیس جدید دادگستری

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع رئیس قدیم و معارفه رئیس جدید دادگستری استان کرمانشاه اظهار داشت: خدمت‌گزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی توفیق خدمت زیر سایه ولایت فقیه را دارند و باید این نعمت بزرگ الهی را شکرگزار باشند.

وی یکی از ویژگی‌های بارز حکومت اسلامی را مسئول بودن همه مردم عنوان کرد و گفت: قانون اساسی ما، قانونی بسیار مترقی و تأمین‌کننده حقوق افراد و جامعه است.

معاون اول قوه قضاییه به عظمت انقلاب اسلامی ایران در سراسر جهان اشاره و بیان داشت: قانون اساسی با تکیه بر توحید، معاد، وحی و امامت تکالیف همه را نسبت به یکدیگر مشخص کرده است.

محسنی‌اژه‌ای تصریح کرد: ایران اسلامی به برکت اسلام و مجاهدت‌ها در معادلات جهانی اثرگذار است و نقش بی‌بدیلی در مسائل منطقه دارد.

وی افزود: امروز تمام نهضت‌های به‌پاخاسته در دنیا و افرادی که در این بیداری اسلامی حضور دارند، از الگوی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با حاکمان زورگو استفاده می‌کنند.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه ایدئولوگ‌های غربی در دنیا اقرار می‌کنند که ایران در آینده یک قدرت ممتاز خواهد بود، گفت: جان‌فشانی و ایستادگی مردم موجب شده ایران این‌گونه در دنیا مطرح شود.

محسنی‌اژه‌ای با تصریح اینکه در هیچ مکتبی همه ارکان نظام در مقابل یک‌دیگر مسئول نیستند، بیان داشت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تکالیف همه نسبت به هم مشخص است.

وی یکی از وظایف مهم حکومت نسبت به مردم را فراهم کردن محیط مساعد برای رشد همه فضائل اخلاقی برای رسیدن جامعه به تعالی و شکوفایی اقتصادی، جهش علمی و امنیت اخلاقی عنوان کرد.

محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه کارهای ایجابی و سلبی لازم است، افزود: برخی از افراد فقط به یک بخش از قوانین می‌پردازند و از جنبه دیگر غافل می‌مانند.

به گفته وی، بر اساس قانون اساسی دولت به‌عنوان قوه مجریه موظف است که برای آحاد جامعه شغل ایجاد کرده به تامین مسکن بپردازد و کارهای از این قبیل انجام دهد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: در کنار این امر دولت موظف است در کنار توجه به سلامت جسم مردم به سلامت روح آنان نیز توجه کند و نباید از پمپاژ شبانه‌روزی هزاران مطلب آلوده به ذهن خانواده‌ها به‌ویژه کودکان و نوجوانان توسط ماهواره‌ها و فضای مجازی غافل ماند.

وی بیان داشت: دسترسی راحت به فضای مجازی توسط کودکان و نوجوانان موجب گرفتاری‌های بسیاری می‌شود، آیا می‌توان ادعا کرد که چون نمی‌توانیم جلوگیری کنیم باید این مساله را رها کرد؟

وی خاطرنشان کرد: هیچ فردی این منطق را نمی‌پذیرد و با اتکاء به خدا و شعار ما می‌توانیم باید در مقابل این هجمه‌ها ایستادگی و با فناوری‌های نوین با آن‌ها مقابله و برای این کار باید زیرساخت‌های خود را ملی کرد.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: تامین امنیت قضایی آحاد جامعه، تعقیب و مجازات مفسدان و مجرمان، گسترش عدالت و انجام اقدامات قضایی بدون تبعیض در جامعه وظیفه و رسالت دستگاه قضا است.

وی با تقدیر از رئیس‌کل سابق دادگستری کرمانشاه به ریاست جدید توصیه کرد که تعامل با سایر مسئولان، استفاده از رهنمودهای نماینده‌ ولی‌فقیه در استان و مشورت با نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در سر لوحه کارهای خود قرار دهد.

انتهای پیام/2700/الف40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها