امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111095
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضا ساکی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان امروز در نهمین اجلاس رؤسای ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضا ساکی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان امروز در نهمین اجلاس رؤسای پردیس‌ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان که در پردیس شهید مفتح شهرری برگزار می‌شود در سخنانی اظهار داشت:‌ دانشگاه فرهنگیان باید یک دانشگاه پژوهنده و یادگیرنده باشد و اگر پژوهش را روش و منش معلم بدانیم باید پژوهش را وارد دانشگاه فرهنگیان کنیم.
وی افزود: باید فضای پژوهش و یادگیری در دانشگاه فرهنگیان ملموس باشد.
ساکی به سیاست‌های پژوهشی دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: تمرکززدایی و هویت‌‌بخشی پژوهشی به پردیس‌های استانی اولویت اول است و احیا و برجسته‌سازی نقش مدرسان نیز باید مدنظر گرفته شود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: تلاش برای امکان عقد قرارداد ادامه تحصیل مدرسان دانشگاه فرهنگیان مانند اعضای هیئت علمی و حمایت مالی از مدرسان و هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان جهت استفاده از کارگاه‌ها و همایش‌های خارجی از اولویت‌های معاونت پژوهشی است.
وی سیاست بعدی را افزایش سهم اعتبارات پژوهش از کل اعتبارات در دانشگاه فرهنگیان برشمرد و گفت: در سال گذشته 1.5 درصد به امر پژوهش اختصاص یافته بود که امسال 5 درصد به حوزه پژوهش اختصاص یافته است که این میزان در وزارت علوم 13.6 است.
ساکی به برنامه‌ و فعالیت‌های پژوهشی اشاره کرد و گفت: تکوین گفتمان تربیت معلم مورد توجه است که در این راستا تشکیل میزگردها، سخنرانی‌های علمی، همایش‌های استانی و ملی مانند همایش علمی شایستگی‌های فرهنگی و اقتصادی معلم، الزامات برنامه درسی و اقتضائات اجرا از جمله آنها است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: زمینه‌سازی برای تولید علم بومی با استفاده از تولید کتاب‌های آموزشی درسی پس از طراحی سرفصل‌ها تولید کتاب‌های تخصصی کمک آموزشی، انتشارات مقالات مدرسان و اعضای هیئت علمی و راه‌اندازی دوره کارشناسی ارشد را از اولویت‌های دیگر خود برشمرد.
وی از برنامه‌ها و فعالیت‌های پژوهشی دیگر ایجاد تحرک پژوهشی در پردیس و میان اعضای مدرسان نام برد و گفت:‌ زمینه‌سازی برای توسعه پژوهش‌های دانشجویی مدنظر است که شامل تأسیس باشگاه مجازی دانش‌پژوهان دانش و معلم، راه‌اندازی مجلات الکترونیک پژوهش‌های دانشجویی و مشارکت دادن دانشجویان است.
ساکی با اشاره به برنامه مربوط به تسهیل امور پژوهشی افزود: برنامه‌های هفته‌ پژوهش و تجلیل از پژوهشگران از جمله برنامه‌های ما است و دوره‌های مدیریت پژوهشی، هوشمندسازی و به کارگیری سامانه‌های الکترونیک در حوزه پژوهشی نیز مورد تأکید و توجه‌مان است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان با تأکید بر توسعه ارتباطات علمی پژوهشی گفت: این ارتباطات شامل همکاری علمی و دانشگاهی است و در بحث به‌سازی پایگاه‌های اطلاعاتی نیز خرید کتاب و تجهیز کتابخانه‌ها برای پردیس‌ها مدنظر بوده که تاکنون 500 میلیون تومان کتاب برای پردیس‌ها خریداری شده است که به پردیس‌ها ارسال می‌شود.
وی اضافه کرد: همکاری علمی پژوهشی با وزارت آموزش و پرورش در دستور کارمان است و درصددیم که شیوه‌نامه حمایت‌های مالی از پایان‌نامه‌های مرتبط با مأموریت دانشگاه صورت گیرد و تأسیس مرکز رشد و فناوری برای حمایت از پژوهشگران عرصه تربیت معلم نیز از اولویت‌های کاری این معاونت است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها