امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111099
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه کاظم ندافی ظهر امروز در همایش کشوری بهداشت محیط  روستا که در هتل پارک ارومیه برگزار شد، اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه کاظم ندافی ظهر امروز در همایش کشوری بهداشت محیط  روستا که در هتل پارک ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: بحث نوسازی و بهسازی یکی از اهداف و برنامه‌های مهم نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی ادامه داد: ما در بحث سلامت و بهداشت روی همکاری‌های بین‌بخشی توجه ویژه‌ای داشته و بحث روستاها به عنوان محور توسعه، مورد توجه ویژه قرار داده‌ایم.

ندافی گفت: در حال حاضر بحث بهداشت و سلامت روستایی ایران  در سطح جهان در وضعیت نسبتا مطلوب قرار دارد. هر چند که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وظیفه ارتقای سلامت جامعه را دارد ولی تنها 25 درصد امکانات و اعتبارات سلامت در اختیار این وزارتخانه است.

رئیس اداره سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار داشت: در بحث سیاست‌های کلی نظام سلامت باید به موضوع رفع محرمیت‌ در روستاها توجه و حساسیت خاصی داشته باشیم.

ندافی با اشاره به اینکه مسئله دسترسی به شبکه آب آشامیدنی شاخص بسیار مهم و تاثیرگذاری بوده، افزود: بحث آب آشامیدنی سالم و دسترسی به سرویس بهداشتی سالم بسیار مهم بوده و هم‌اکنون بسیاری از روستاهای کشور در این زمینه وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی موضوع بعدی در خصوص بهداشت و سلامت روستاها را موضوع  سیستم مطلوب دفع فاضلاب و آب های سطحی روستا و توالت‌های بهداشتی و نیز جمع آوری و دفع فضولات دامی در روستاها مهم‌ترین اولویت‌های اقدامات مرکز سلامت محیط و کار وزارتی است.

رئیس اداره سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اساسی‌ترین کارکرد دولت تدبیر و امید در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور و خصوصا در روستاهای کشورمان تحول عظیمی در خصوص ارتقای سطح سلامت به وجود آورد.

وی ادامه داد: بی‌عدالتی‌ها و نابرابری‌ها در خصوص سلامت و بهداشت در سطح کشور وجود دارد یکی از دغدغه‌های بسیار مهم ما و در زمینه همه تلاش خود را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/61003/خ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها