امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111102
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران؛ مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران؛ مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در ابتدای نود و چهارمین جلسه شورا با اشاره به عیادت برخی از اعضا شورا از رهبر معظم انقلاب، ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر برای ایشان به سایر اعضای شورا که نتوانستند به عیادت معظم له بروند اطمینان داد که برای دیدار و عیادت دسته جمعی اعضا شورا پیگیری­های لازم را انجام خواهند داد.

رحمت الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تذکر آیین نامه‌ایی را تحت عنوان، عدم ارائه به موقع چارچوب­های بودجه عملیاتی سال 94 به شهرداری تهران داد.

حافظی در ادامه با اشاره به اجرای تکلیف قانونی تبصره 37 بودجه سال 93 شهرداری خاطر نشان کرد: این تبصره شهرداری را مکلف کرده است بودجه سال 94 را منطبق با عملکرد بودجه عملیاتی سال 93 تهیه و تدوین کرده و تا پایان تیرماه سال 93، چارچوب‌های این بودجه را به شورا ارائه دهد.

وی افزود: حدود 50 روز از این مهلت می‌گذرد و چارچوب‌های بودجه سال 94 به شورا ارائه نشده است‌.

علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز خاطر نشان کرد: به دلیل عدم ارائه لایحه از سوی شهرداری تهران در این خصوص، کمیسیون برنامه و بودجه شورا این موضوع را در قالب طرح در دست تهیه دارد.

وی یادآور شد: بودجه در هیچ جای دنیا به صورت عملیاتی اجرا نمی‌شود. بلکه به صورت گام به گام بودجه عملیاتی می­شود. بنابراین، کمیسیون برنامه و بودجه شورا در گام اول ساختار عملیاتی شدن بودجه را در دستور کار خود قرار داده است که به زودی طرح آن به شورا ارائه خواهد شد.
 
حکیمی­پور: تفریح بودجه سال 92 به شورا ارائه نشده است
 
احمد حکیمی پور نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نیز عدم ارائه تفریغ بودجه سال 92 از سوی شهرداری به شورا را متذکر شد و افزود: طبق قانون شهرداری موظف است، تفریغ بودجه سالیانه خود را تا پایان اردیبهشت ماه سال مالی بعد به شورا ارائه داده و شورا نیز تا پایان خرداد ماه همان سال موظف است گزارش آن را به تصویب برساند.

حکیمی پور یادآور شد: تاکنون تفریغ بودجه‌ایی از سوی شهرداری تهران به شورا ارائه نشده است.

اقبال شاکری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در جریان برگزاری نود و چهارمین جلسه شورا با اشاره به ارائه گزارش علمکرد کمیسیون‌های شش گانه شورا در صحن بر ضرورت تصویب شرح وظایف کمیته‌ها و کمیسیون‌های شورا تاکید کرد.

وی دلیل درخواستش را فصل‌های مشترک کاری بین کمیسیون‌ها و کمیته­های شورا بیان کرد و افزود: گزارش‌های کمیسیون‌های شورا هر یک به نوبه خود حاوی مطالب بسیار تاثیر گذار در تصمیم گیری‌های آینده مدیریت شهری بود اما نکته حائز اهمیت در این گزارش­ها وجود فصل‌ها و نکات مشترک میان موضوعاتی بود که کمیته­ها و کمیسیون­های شورا هر یک به صورت جداگانه روی آنها کار کرده بودند و به تعبیری دیگر برای چنین نکات مشترکی انرژی و نفر ساعت‌های بسیاری صرف شده است.

شاکری افزود: حتی در برخی موضوعات گرو‌ه‌های کارشناسی شهرداری نیز بارها باید روی این موضوعات در کار گروه‌ها و کمیته‌های مختلف وقت صرف می‌کردند.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: به دلیل هم پوشانی و اتلاف منابعی که در این نکات مشترک به وجود آمده، بهتر است شرح وظایف کمیته‌ها و کمیسیون‌های شورا مجدداً مورد بازبینی و تصویب قرار گیرد.
 
تندگویان: دیدارهای مردمی اعضا شورا در مناطق ساماندهی شود
 
محمد مهدی تندگویان سخنگوی کمیسیون شهرسازی و معماری شورا در جریان برگزاری جلسه شورا خواستار ساماندهی دیدارهای مردمی اعضا شورا در مناطق شد.

وی با اشاره به برخی موضوعاتی که در انتخابات اخیر هیات رئیسه مطرح شده بود نیز گفت: شخصیت برخی اعضا شورا قائم به احزاب نیست. وجود افرادی مانند چمران و ... در برخی احزاب باعث اعتبار و افتخار آن حزب است نه اینکه احزاب برای نام تندگویان و چمران اعتبار به وجود آورده باشند به همین دلیل است که نباید اجازه دهیم افرادی تحت پوشش نام اصولگرا و اصلاح طلب از پیروزی‌های انتخاباتی به نفع خودشان بهره برداری کنند.

تندگویان همچنین به روند استمرار طولانی مدت حضور اعضا در برخی مناطق اشاره کرد و افزود: دیدارهای مردمی اعضا از مناطق باید ساماندهی شوند.

مهدی چمران نیز درخصوص ساماندهی دیدارهای مردمی اعضا خاطر نشان کرد: در دوره‌های قبل، حضور اعضا شورا در مناطق به صورت دوره‌ایی انجام می‌شد و هر عضو به صورت پراکنده و کاملاً اتفاقی در مناطق شهرداری حضو‌ر پیدا می‌کرد. می‌توانیم چنین شیوه‌ایی را پیش بگیریم.

عباس جدیدی معاون نظارت شورا نیز ضمن تایید تذکر تندگویان گفت: در معاونت نظارت شورا، جدول تقسیم بندی شده‌ایی بین 31 عضو شورا برای حضور در مناطق مختلف شهرداری تهیه شده است بنابراین این آمادگی وجود دارد که این کار عملیاتی شود.
 
سروری: میزان تذکرات اعضا در جلسات شورا نیاز به مدیریت جدی دارد
 
پرویز سروری رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا نیز در جریان نود و چهارمین جلسه شورا بر ساماندهی و مدیریت، میزان تذکرات اعضا در هنگام شروع جلسات شورا تاکید کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی توانسته است در بحث میزان تذکرات نمایندگان در روز جلسات مجلس هماهنگی و مدیریت خوبی را به اجرا درآورد.

وی افزود: نمی‌دانم چرا نحوه و میزان تذکرات اعضا شورا در جلسات ساماندهی نمی‌شود.

سروری از هئیت رئیسه شورا خواست نسبت به ساماندهی این موضوع نیز اقداماتی را انجام دهد.

محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا نیز در جریان برگزاری جلسه شورا ابلاغ کامل لایحه ضوابط نمای ساختمان را به مناطق خواستار شد و افزود: شورا طرحی را مبنی بر تهیه لایحه‌ایی توسط شهرداری تهران درخصوص تدوین ضوابط نمای ساختمان به تصویب رسانده است.

وی افزود: در این طرح به شهرداری  یکماه مهلت داده شده تا لایحه مذکور  را تهیه و به شورا جهت تصویب ارائه کند.

سالاری خاطر نشان کرد: گویا لایحه تهیه شده و در دفتر شهردار تهران جهت تایید نهایی است. از شهردار می‌خواهیم که هر چه سریعتر این لایحه را امضاء کرده و به شورا جهت تصویب نهایی ارائه دهد.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورا افزود: البته بخش‌هایی از این لایحه به مناطق ابلاغ شده است. منتهی مشکل این است که در لایحه مجموعه ایی از ضوابط کمی و کیفی آمده است اما تنها، چند آیتم کمی و سنجش پذیر آن به مناطق برای اجرا ابلاغ شده است که به صورت عملی خلاقیت طراحی در نما را از طراحان گرفته‌اند. در صورتی که ما از شهرداری خواسته ایم طراحی نمای ساختمانی را با اجرای خصوصیات کمی و کیفی در نظر بگیرند اینگونه نباشد که خلاقیت و سلیقه طراحان و صاحبان املاک حذف شود.

وی از شهردار که در جلسه حضور داشت خواست تا هر چه سریعتر این لایحه به صورت کامل به مناطق ابلاغ شود.

براساس این گزارش، محمدباقر قالیباف شهرداری تهران که در جلسه امروز شورا حضور داشت، این اطمینان را به رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا داد که حساسیت‌هایی که روی تهیه لایحه ضوابط نما داشته ،مانع اصلی امضاء سریع آن بوده است.

وی خاطر نشان کرد: بحث منظر و نمای ساختمان‌ها از دغدغه‌های مدیریت شهری است. بنابراین از اساتید دانشگاه و کارشناسان و طراحان متعددی برای اصلاح این لایحه کمک گرفته شده است تا ابلاغ این لایحه منجر به نادیده گرفتن خلاقیت و ابتکارات در طراحی نما نشود.

قالیباف همچنین یادآور شد که حتی قبل از امضاء نهایی این لایحه و ابلاغ کامل آن به مناطق لایحه را به کمیسیون شهرسازی شورا ارائه خواهد کرد تا شورا نیز در جریان نطقه نظرات پایانی و تکمیلی ضوابط نما قرار گیرد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها