امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111105
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران؛ مرتضی طلایی نایب رئیس و رئیس ستاد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران؛ مرتضی طلایی نایب رئیس و رئیس ستاد شورایاری های شهر تهران در جریان برگزاری نود و چهارمین جلسه شورا با اشاره به ارائه طرحی یک فوریتی در خصوص پیگیری برگزاری انتخابات شورایاری‌ها گفت: طی یکسال گذشته پیگیری‌های زیادی از سوی شخص آقای مسجد جامعی و بنده برای برگزاری هرچه سریعتر انتخابات چهارمین دوره شورایاری‌ها صورت گرفته است، در آخرین جلسه‌ایی که مسولان وزارت کشور ، نمایندگان مجلس و برخی اعضا شورا حضور داشتند این نتیجه حاصل شد که شورای شهر تهران یک دوره دیگر انتخابات شورایاری ها را برگزار کند تا وزارت کشور آیین نامه انتخاباتی آن را تهیه کند.
وی افزود: راه دیگری که می‌توانیم از طریق آن انتخابات را برگزار کنیم تصویب مصوبه‌ایی به این منظور است که با توجه به مستندات انتخابات قبلی این موضوع در شورای حل اختلاف به سرانجام خواهد رسید.
غلامرضا انصاری عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا در این خصوص گفت: پیگیری برگزاری انتخابات نیازی به مصوبه شورا ندارد.
مسجد جامعی نیز یادآور شد: در همه دوره‌هایی که انتخابات شورا یاری برگزار شده است وزارت کشور و شورای شهر تهران حضور جدی و فعالی داشته اند بنابراین ضرورتی برای حضور نمایندگان مجلس به عنوان ناظر در این انتخابات به نظر نمی‌رسد.
وی افزود: در آن سالها نیز تمام مباحث بر سر این بود که وزارت کشور خودش می‌خواست این انتخابات را برگزار کند و صحبتی از حضور دستگاه قانون گذار به میان نیامده بود.
دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر نیز گفت: اگر کل شوراها یک دستاورد مهم داشته باشند؛ آن تشکیل شورایاری‌ها است و اعضا باید از این دستاورد مهم شورا دفاع کنند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان این مطلب اظهار داشت:‌ در دوره‌های گذشته آقایان مسجد جامعی؛ چمران و طلایی تلاش بسیاری کردند تا انتخابات شورایاری‌ها برگزاری شود و ما باید از برند شورا دفاع کنیم.
وی با تاکید بر اینکه به صلاح نیست شورایاری‌های فعلی بدون انتخابات به کار خود ادامه دهند؛ خاطر نشان کرد: شورایاری‌ها برند شورا هستند و من از بودجه آن در شورا دفاع می‌کنم.
اسماعیل دوستی نایب رئیس شورا نیز پیشنهاد دو فوریت طرح مذکور را ارائه کرد و افزود: اگر این طرح به صورت یک فوریت مطرح شود چه اتفاقی در کمیسیون‌ها بر روی آن خواهد افتاد در نهایت این طرح با همان متن به شورا جهت تصویب ارائه خواهد شد بنابراین صلاح در این است که طرح به صورت دوفوریت به رای گذاشته شود منتهی در متن قید شود که این پیگیری‌ها برای برگزاری انتخابات از سوی هیئت رئیسه و شورای شهر صورت گیرد نه ستاد هماهنگی شورایاری‌ها که برخی از اساس با آن مخالفت دارند.
در نهایت طرح مذکور به صورت دو فوریت به رای گذاشته شد که به تصویب اعضا رسید.
در متن این طرح آمده است که نظر به پایان دوره چهار ساله شورایاری‌ها و لزوم استمرار حضور و مشارکت شهروندان تهرانی در ساماندهی مسائل شهری و انجام بهینه امور محله، شورای اسلامی شهر تهران هماهنگی های لازم را در جهت برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری ها انجام دهد.
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها