امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111107
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، قاسم سراجان ظهر امروز در نشست مشترک مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات با مسئولان ستادهای بازسازی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، قاسم سراجان ظهر امروز در نشست مشترک مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات با مسئولان ستادهای بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی، اظهار داشت: با توجه به اینکه  پروژه‌های مرمت و بازسازی ستاد عتبات عالیات تقریباً رو به اتمام است و 95 درصد طرح‌های بازسازی در عتبات عالیات به اتمام و بهره‌برداری رسیده است، اغلب پروژه‌های در دست اجرا در حال حاضر طرح‌های توسعه‌ای است.

وی، اجرای طرح توسعه حرمین کاظمین و احداث دو صحن امام رضا(ع) و صاحب زمان(عج) را از جمله طرح‌های توسعه‌ای عنوان و تصریح کرد: صحن امام رضا(ع) با مساحت 5 هزار متر مربع در حرمین کاظمین احداث می‌شود که فاز اول آن با مساحت 10 هزار متر مربع در حال اجرا است.

معاون جذب و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف و صحن حضرت زینب(س) در کربلا و تعبیه گنبد امام حسین(ع) و تغییرات در ستون‌های حرم امام حسین(ع) به منظور توسعه حرم نیز از دیگر طرح‌های توسعه‌ای در دست اجرای ستاد عتبات عالیات است.

سراجان با تأکید بر اینکه اقدامات توسعه‌ای هزینه‌بر، عظیم و ماندگار است، بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق برای کارها و ساماندهی مناسب ستادهای عتبات شهرستانی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: بزرگ‌ترین پشتیبان مالی ستاد عتبات عالیات کمک‌های مردمی و جمع‌آوری نذورات است که مسئولین ستادهای شهرستان باید تمام تلاش خود را برای استفاده از فرصت مراسم‌ها و مناسبت‌های مذهبی برای جذب مشارکت‌های مردمی به کار گیرند.

معاون جذب و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور افزود: با توجه به اینکه ستاد عتبات عالیات بودجه مشخصی ندارد و تامین مالی پروژه‌ها بر عهده مردم است، می‌طلبد مسئولان ستادها از پتانسیل‌ها و فرصت‌های مناسب برای ترویج فرهنگ حسینی و جذب مشارکت‌ها و نذورات مردمی نهایت استفاده را ببرند.

سراجان با اشاره به تعهد سه میلیارد تومانی پیش‌بینی شده برای استان مرکزی بیان کرد: استان مرکزی در پروژه‌های ماندگاری از ستاد عتبات عالیات سهیم است و تعهد ایجاد شده به معنای تمام توان استان نیست و استان مرکزی توان بیشتری دارد.

وی افزود: یکی از پروژه‌های مهم در دست اجرای استان مرکزی ساخت باب‌الرأس در شهرستان ساوه است که با تکمیل و انتقال آن به عتبات عالیات افتخار دیگری به نام استان مرکزی ثبت و ماندگار می‌شود.

معاون جذب و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور اظهار داشت: استان مرکزی در ساخت و تکمیل صحن حضرت فاطمه(س) نیز تعهد تامین سنگ تراورتن 604 ستون صحن را متعهد شده که مقرر است 5 هزار 500 تن سنگ تراورتن  به ارزش 10 تا 12 میلیارد تومان از معادن محلات تامین شود.

سراجان بیان کرد: ساخت صحن حضرت زهرا(س) یکی از پروژه‌های عظیم ستاد عتبات عالیات است و عمده کار پروژه، ستون‌های آن است که بخشی از این ستون‌ها باید سنگ تراورتن نصب شود.

وی در پایان از رئیس ستاد عتبات عالیات استان نیز درخواست کرد با برنامه‌ریزی و تدبیر ویژه در تسریع تامین سنگ ستون‌های صحن حضرت زهرا(س) بکوشد.

انتهای پیام/87012/ذ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها