امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111109
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، صبح امروز در مراسم سی و چهارمین دوره دانش آموختگی و سی و سومین دوره سردوشی‌بگیر دانش‌آموختگان که با حضور فرمانده نیروی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، صبح امروز در مراسم سی و چهارمین دوره دانش آموختگی و سی و سومین دوره سردوشی‌بگیر دانش‌آموختگان که با حضور فرمانده نیروی انتظامی در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد 859 نفر از افسران پسر دانش‌آموخته سایر دانشگاه‌ها با پایان تحصیل خود آماده ورود به عرصه خدمت در ناجا شدند و 1553 نفر نیز به صف دانشجویان پیوسته و به اخذ درجه سردوشی نائل شدند.

دشمنان با دفاع از دیکتاتورترین نظام‌ها ایران را به محدود کردن آزادی متهم می‌کنند/ برای آنکه در فتنه دچار تردید نشویم باید بصیرت و اقتدار داشته باشیم

در این مراسم سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی  اظهار داشت: ناجا در همان مسیر دفاع از انقلاب، مردم، امنیت، مبارزه با تبهکاران و مفسدان و دفاع از ارزش‌ها، همان ارزش‌هایی که شهدا جان خود را در آن راه هدیه کردند گام بر می‌دارد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: برای آنکه در فتنه دچار تردید نشویم باید مسلط به اوضاع زمان خود باشیم و بصیرت داشته باشیم؛ بصیرت یعنی دشمن‌شناسی و مأمورین نیروی انتظامی باید افراد بصیری باشند.

سردار احمدی‌مقدم ادامه داد: ایمان و بصیرت که عناصر معنوی‌ هستند به تنهایی کافی نیست بلکه باید اقتدار، شجاعت و دلیری هم در کنار آن وجود داشته باشد و ترکیب این عناصر یک نیروی انتظامی مقتدر و شایسته نظام را نمایان می‌سازد.

وی گفت: امروز دشمنان با تزویر و دروغ و تکیه بر قدرت عظیم رسانه‌ای و ثروت اقتصادی و تسلط بر محیط اطلاعاتی تلاش می‌کنند که ملت‌ها را در بند خود بگیرند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: امروز دشمنان گروه‌های تروریستی را درست کرده، تقویت و تربیت می‌کنند و فردا به بهانه همان تروریست‌ها استقلال کشورها را لگدمال می‌کنند و آماج حملات خود قرار می‌دهند.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: به اسم دفاع از آزادی و مردم‌سالاری از دیکتاتورترین نظام‌ها دفاع می‌کنند و کشور ما را که به عنوان یک کشور مردم‌سالار است مورد هجمه قرار داده و ایران را به محدود کردن آزادی متهم می‌کنند.

سردار احمدی‌مقدم تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی یک نظامی است درخشان، متکی بر ارزش‌های اسلامی و انسانی که در جهان مقبولیت دارد.

ناجا باید مسلح بر تکنولوژی جدید باشد/ افتخار داریم هر نقطه چرکینی در سازمان را جراحی و به مردم اعلام کنیم

فرمانده نیروی انتظامی گفت: دشمنان سالها تلاش کردند که در ابتدای انقلاب با توطئه‌ها و گروه‌های ضدانقلاب و تفرقه‌افکنی و بعد با تحمیل جنگ انقلاب ما را به شکست برسانند.

وی ادامه داد: دشمنان با تحریم‌های سیاسی، اقتصادی، علمی و فنی برای تخریب جمهوری اسلامی تلاش کردند اما نتوانستند کاری از پیش ببرند و امروز جمهوری اسلامی یک نظام درخشان، متکی بر ارزش‌های اسلامی و انسانی است که در جهان امروز مقبولیت دارد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: دشمنان تلاش می‌کنند که چهره رحمانی اسلام را تخریب کنند و چهره‌ای خشن و آدم‌کش در اذهان بنشانند.

وی ادامه داد: اقتدار امروزه متکی بر مال و زور و بازو نیست بلکه عنصر اصلی اقتدار در قدرت فکر، مغز، اندیشه و قدرت علمی است و قدرت پیش‌بینی و اطلاعاتی دقیق.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: امروز دزدان عرصه فضای مجازی چه دزدان مردم مال و آبروی مردم و چه مروجان فساد و تباهی و چه جاسوسان اطلاعاتی همه از ابزارهای جدید استفاده می‌کنند و باید ناجا هم مسلح بر تکنولوژی دقیق باشد.

وی گفت: اقتدار یک مفهوم چندبُعدی است که قدرت مشروع برگرفته از قانون و مورد قبول مردم است برای حفظ امنیت جامعه.

سردار احمدی‌مقدم ادامه داد: اقتداری که موجب کارآمدی است در سخت‌ترین موارد هم امنیت را تأمین می‌کند.

وی گفت: با اینکه در بعضی جاها قدرت‌های جهان بسیج شده‌اند تا امنیت را برچینند اما دیده‌اید در بعضی جاها قادر نیستند و در مجموع جمهوری اسلامی ایران بسان یک جزیره امنی است  در یک اقیانوس متلاطم نقطه امنی برای سایر ملت‌ها شده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: عنصر کارآمدی یعنی میدان عمل و اینکه به مطالبات مردم بهتر از گذشته پاسخ داد.

سردار احمدی‌مقدم تصریح کرد: بقای هر نظامی در گرو دو عنصر کارآمدی و مبارزه با فساد است و ناجا در دو جبهه مبارزه با فساد چه فساد درونی و چه بیرونی موفق بوده است.

وی گفت: در جبهه مبارزه با فساد در بیرون ناجا در مبارزه با مفسدان، متجاوزان، تبهکاران و ویژه‌خواران و اجرای قانون هیچ تفاوتی بین کسی نباید قائل باشد.

سردار احمدی‌مقدم ادامه داد: از سوی دیگر مبارزه با فساد درونی هم مهم است و در میدان‌هایی که ما می‌رویم آلودگی‌ها زیاد است و لغزشگاه‌ها نیز وجود دارد اما ناجا افتخار دارد که اگر گوشه‌ای از سازمانش نقطه چرکینی پیدا شود جراحی کند و به مردم اعلام کند و هیچ نگرانی از افشای آن نداشته باشد چرا که این امر باعث اعتماد بیشتر مردم می‌شود.

دشمنان در تلاشند چهره رحمانی اسلام را تخریب کنند/ لباس ناجا را نباید به عنوان شغلی برای امرار معاش دانست

 سردار احمدی‌مقدم ادامه داد: در روزی که این مراسم دانش‌آموختگی و آغاز سال جدید را جشن می‌گیریم سالروز دو واقعه مهم است؛ یکی 17 شهریور 57  که نقطه عطفی در انقلاب اسلامی و سرعت گرفتن حرکت انقلاب بر علیه نظام طاغوت و ظلم است و دیگری هفته دفاع مقدس.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در 8 سال دفاع مقدس آحاد مردم و نیروهای نظامی به پا خواسته‌اند و هزاران شهید در این راه جان خود را فدا کرده‌اند تا انقلاب نوپای اسلامی بتواند نهال را به ثمر برساند.

سردار احمدی‌مقدم افزود: عزت و سربلندی کشور و مردم مرهون شهداست و از سوی دیگر مرهون رهبری‌های الهی و ارتباط دوسویه امام و امت و نظام ولایی جمهوری اسلامی ایرانی.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: داشتن یک هدف و آرمان هر چند مقدس است بلکه باید راهبردهای صحیح نقشه راه واقعه‌گرایانه و عزم و همت جهادی نیز در راه باشد تا به هدف نائل شویم.

وی ادامه داد: شناخت محیط و میدان هم حائز اهمیت است که به تعبیر مقام معظم رهبری بصیرت مانند قطب‌نمایی عمل می‌کند که در بیابان و شب تاریک می‌تواند هدف صحیح نشان دهد.

احمدی‌مقدم ادامه داد: باید اقتدار، شجاعت و دلیری در کنار هم باشند و ترکیب این عناصر یک نیروی انتظامی مقتدر و شایسته نظام را نشان می‌دهد.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: امروز هوشمندی در اوج خود قرار دارد و رفتار پلیس در یک ویترینی در جلوی دید آحاد مردم قرار گرفته و مبارزه با فساد منجر به افزایش کارآمدی و رضایت مردم می‌شود؛ البته در این مسیر باید متکی به حرکت جهادی بود.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: تلاش و کوششی که متکی بر خالصانه بودن و برای خدا بودن است رمز موفقیت ناجاست.

وی خطاب  به دانشجویان اظهار داشت: هنگامی که سر خدمت می‌روید باید به تقویت این عناصر در درون خود بپردازید؛ لباس ناجا را به عنوان یک لباس شغلی برای امرارمعاش نگاه نکنید و لباس سربازی، جانبازی و فداکاری بدانید.

سردار احمدی‌مقدم در خاتمه برای تک تک دانشجویان و فرماندهان آرزوی توفیق و خدمتگزاری خالصانه کرد.

دانشنامه پلیس به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی طراحی و تدوین شد

در این مراسم سرهنگ محمدحسین عباس‌نژاد معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه علوم انتظامی امین نیز به ارائه گزارش تحصیلی این دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: در سالی که مزین به نام فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی این دانشگاه در راستای تحقق تدابیر ابلاغی، سازندگی معنوی و بصیرت را در دستور کار خود دارد.

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه علوم انتظامی امین گفت: توجه به اهمیت نقش آموزش، توسعه تحقیقات و نهادینه‌سازی مبانی انضباط با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های بالقوه و تکیه بر خرد جمعی برنامه‌های اجرایی، عملیاتی شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ارتقا، تعمیق و نهادینه‌سازی بیشتر و باورهای دینی و ارتقای بصیرت فرماندهان، استادان و دانشجویان به منظور تربیت پلیس دین‌محور از جمله این برنامه‌هاست.

سرهنگ عباس‌نژاد ادامه داد: توانمندسازی سرمایه‌های انسانی با تأکید بر اعضای هیأت علمی، مدیران و فرماندهان از طریق اجرای کارگاه‌های آموزشی، پژوهشی و دوره‌های بصیرت نیز از دیگر برنامه‌های اجرایی این عملیات است.

این مقام انتظامی دیگر برنامه‌ها را برشمرد و گفت: برنامه‌ریزی علمی و جهت‌گیری منسجم، نظام‌مند و مسئولان در راستای دستیابی به سرآمدی و مرجعیت علمی پلیس نظام اسلامی در سطح منطقه، توسعه آموزش‌های علمی و مهارتی با هدف تربیت پلیس حرفه‌ای و ارزیابی دقیق و مستمر شاخصه‌های علمی استادان و همکاری مشترک با پلیس‌های تخصصی برای نیازهای آموزشی و روزآمدی آموزش‌ها از جمله این برنامه‌هاست.

وی ادامه داد: تحول در نظام پژوهشی دانشگاه در جهت توسعه تحقیقات در زمینه تولید دانش و ایجاد زیرساخت‌های ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری دانش پلیس از طریق طراحی و تدوین دانشنامه پلیس به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی با بیش از 2700 مدخل مصوب که تاکنون هزار مقاله تدوین شده و از این تعداد 500 مقاله در اینترنت بارگذاری شده و در حال توسعه است.

سرهنگ عباسی‌نژاد ادامه داد: ارتقای مهارتها و توانمندی جسمی دانشجویان و همچنین طراحی پایگاه سنجش علوم پلیسی منطقه و جهان اسلام با همکاری مرکز استناددهی علوم جهانی اسلام و تعمیق فرهنگ خودصیانتی با هدف کاهش آسیب‌های شغلی کارکنان از دیگر برنامه‌های مصوب این دانشگاه است.

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه علوم انتظامی امین خاطرنشان کرد: در این مراسم 859 نفر از افسران پسر دانش‌آموخته سایر دانشگاه‌ها با پایان تحصیل خود آماده ورود به عرصه خدمت در ناجا شدند و 1553 نفر نیز به صف دانشجویان پیوستند و اخذ درجه سردوشی نائل شدند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها