امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111113
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، آیت‌الله سید حسن عاملی عصر امروز در مراسم افتتاح مدرسه سه کلاسه خیری جعفرزاده‌مقدم در منطقه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، آیت‌الله سید حسن عاملی عصر امروز در مراسم افتتاح مدرسه سه کلاسه خیری جعفرزاده‌مقدم در منطقه کلخوران اردبیل اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور ما از نیازهای متنوع آموزشی و پرورشی برخوردار است ورود خیرین به این بخش و امر مدرسه‌سازی زمینه‌ای را فراهم کرده تا آنها با روحیه‌ای مضاعف بتوانند در تربیت نسل‌های آینده مشارکت کرده و سهیم باشند.

وی حرکت خیرین را در احداث مدرسه با تأمین میلیارد تومانی هزینه‌ها گذشتن واقعی از مادیات و نشان بلوغ معنوی و ارزشی بیان کرد و گفت: خیرین ما اعم از استانی و ملی در این سال‌ها سعی کردند تا با مشارکت در امر مدرسه‌سازی از خود نام نیک و یادگار خوبی را بر جای بگذارند و اسمشان را در زمره حامیان علم و دانش و توان‌افزایی در این بخش بنویسند.

امام جمعه اردبیل اقتدار واقعی یک کشور را در سایه علم و دانش یادآور شد و افزود: اگر دشمنان بخواهند کشوری را مورد هجمه قرار دهند روی سه بخش تحکیم نظام خانواده، نظام آموزشی و نظام الگویی آن برنامه‌ریزی می‌کنند تا به هر شکل ممکن این شرایط را بر هم زده و یک تخریب واقعی را در هر سه بخش به وجود آورند که قطعاً این امر به تخریب عاطفه‌ها و انحراف تربیت نسل‌ها منجر می‌شود که باید با مراقبت اجازه ندهیم این خلأ و انحراف به وجود آید.

عاملی نظام آموزشی را نظام مبتنی بر عقلانیت و منطق بیان کرد و ادامه داد: تعلیم و تربیت باید بر پایه علوم دینی و اساس پیشرفت همه‌جانبه باشد چرا که امروز دشمنان در صدد ضربه زدن به این ساحت مقدس هستند.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، در این مراسم رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل بیان کرد: مدرسه سه کلاسه شهید علی محمدی کلخوران با هزینه 215 میلیون تومان خیر نام آشنا جعفرزاده‌مقدم احداث کرده که این مدرسه با زیربنای حدود 177 متر‌مربع دارای سه کلاس درس و سه اتاق جانبی است که در آستانه بازگشایی مدارس آن را تحویل آموزش و پرورش داده است.

جواد قرآن‌نویس اضافه کرد: مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان در دو سال اخیر حرکت خوبی را در امر مدرسه‌سازی انجام داده به طوری که در این دو سال 25 مدرسه توسط خیرین در حال ساخت بوده که 10 مدرسه سال گذشته و 12 مدرسه را نیز امسال تکمیل و در حال راه‌اندازی هستیم.

وی ادامه داد: قرار است 10 روز آینده مدرسه خیریه بانوی 85 ساله اردبیلی در قالب یک دبیرستان مجهز به بهره‌برداری رسیده و تحویل آموزش و پرورش شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل نیز در این مراسم گفت:‌ به میمنت هفته دولت 17 پروژه مدرسه‌سازی تکمیل و احداث شد و به همت خیرین ساخت 10 مدرسه نیز در اولویت تکمیل است که همزمان با آغاز سال تحصیلی در قالب 46 کلاس درس به همت خیرین و با صرف 3 میلیارد و 87 میلیون تومان تحویل دانش‌آموزان در مناطق محروم می‌شود.

مالک جعفرزاده‌مقدم نیز در این مراسم هدف خود را از ساخت مدرسه به نیت اسرای کربلا، ریشه‌کنی بیسوادی و بهره‌مندی جوانان و نوجوانان این سرزمین از فضاهای آموزشی مناسب اعلام کرد.

وی گفت: تاکنون 33 مدرسه احداث کردم و یک واحد جدید آموزشی ظرف روزهای آینده در منطقه هیر تحویل آموزش و پرورش می‌دهم که نیتم جز خدمت در نظام تعلیم و تربیت چیز دیگری نیست.

انتهای پیام/62001/ی40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها