امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111114
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری در پنجمین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری در پنجمین جلسه کارگروه میراث فرهنگی و ستاد اجرایی سفرهای این استان اظهار داشت: ورود گردشگران خارجی به این استان در پنج‌ماهه نخست سال جاری با رشد 235 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 92 همراه بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس ادامه داد: همچنین در این مدت‌زمان شاهد ورود 9 میلیون و 428 هزار مسافر به این استان بوده‌ایم.

وی، درصد اشغال هتل‌ها و مراکز اقامتی فارس در تابستان امسال را 73 درصد اعلام کرد و همچنین به تعداد بازدیدکنندگان اماکن تاریخی، فرهنگی این استان اشاره کرد و ادامه داد: بیش از 3 میلیون و 490 هزار نفر بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی این استان داشته‌ایم.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفرهای فارس اضافه کرد: آمار اقامت مسافران تابستانی در مراکز اقامتی زیر پوشش آموزش‌وپرورش 32 درصد، بوستان‌ها و پارک‌ها 10.4 درصد، منازل استیجاری 7.2 درصد، کمپ‌های موقت و دائم شش درصد و هتل‌ها و مراکز اقامتی 3.6 درصد بوده است.

این مسئول، تعداد بازدیدهای نظارت بر تأسیسات و مؤسسات گردشگری را 713 مورد و توزیع اقلام تبلیغاتی معرفی جاذبه‌های گردشگری را 216 هزار نسخه و اجرای برنامه‌های فرهنگی را در تابستان 93 به میزان 634 ساعت اعلام کرد.

نشست کارگروه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و ستاد اجرایی سفرهای استان فارس در سالن اجتماعات دفتر استانداری فارس برگزار شد.

این نشست به ریاست خلیل رضائیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر این استان، روسای اصناف گردشگری و مدیران دستگاه‌ها و نهادهای عضو کارگروه برگزار شد.

انتهای پیام/2448/ذ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها