امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111117
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، سالار قاسمی عصر امروز در نشست خبری در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس اظهار کرد: در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، سالار قاسمی عصر امروز در نشست خبری در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس اظهار کرد: در آستانه بازگشایی مدارس هیچ حرکتی غیر از برنامه‌های خود اداره کل آموزش و پرورش از سوی دیگر دستگاه‌ها نمی‌بینیم.

وی افزود: این در حالی است که باید در این ایام حرکت بزرگی اتفاق بیفتد تا فضای جامعه برای حضور دانش‌آموزان و معلمان در مدارس آماده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با بیان اینکه باید مسائل آموزش و پرورش به معنای واقعی در همه عرصه‌ها از جمله رسانه‌ها اولویت و دغدغه نخست جامعه باشد، ادامه داد: امروز بدسلیقگی‌های سیاسی و آسیب‌های اجتماعی باید در این نهاد رفع و تربیت دینی و سیاسی نیز از طریق همین مجموعه حاصل شود.

قاسمی عنوان کرد: بازگشایی مدارس بزرگترین رویداد فرهنگی و جشن ملی جامعه است و سعادت یا شقاوت اجتماع به میزان توجه به حوزه آموزش و پرورش بستگی دارد.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود سال تحصیلی جدید در مقطع ابتدایی حدود 110 هزار و 21 دانش‌آموز شامل 59 هزار و 574 دانش‌آموز پسر و 50 هزار و 447 دانش‌آموز دختر مشغول به تحصیل شوند.

وی تعداد دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول را 31 هزار و 835 نفر اعلام و بیان کرد: از این تعداد 16 هزار و 542 نفر پسر و 15 هزار و 293 نفر دختر هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با اشاره به تحصیل 44 هزار و 385 دانش‌آموز در مقطع متوسطه دوم شامل 22 هزار و 125 پسر و 22 هزار و 260 دختر اضافه کرد: مجموع دانش‌آموزان مدارس دولتی استان 195 هزار و 491 نفر است که 100 هزار و 283 نفر پسر و 95 هزار و 208 نفر دختر هستند.

قاسمی یادآور شد: در سال تحصیلی جدید تعداد 2 هزار و 312 مدرسه با 9 هزار و 337 کلاس درس و حدود 16 هزار نفر معلم در مقاطع مختلف پذیرای دانش‌آموزان است.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: برای این سال شعار برنامه‌ریزی، مشارکت، کیفیت، تعالی مدرسه و تربیت انتخاب و مطرح شده است، چراکه معتقدیم هیچ کاری در این اداره کل نباید بدون برنامه باشد و تمام آن‌ها با مشارکت مردم به نتیجه می‌رسد.

وی در خصوص مهمترین برنامه‌های حوزه مدیریت خود برای بازگشایی مدارس تصریح کرد: تمام هفت معاونت اداره کل آموزش و پرورش قزوین برای یک سال تحصیلی آینده برنامه تنظیم کرده‌اند و بر این اساس هفت برنامه عملیاتی تدوین شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین خاطرنشان کرد: در کنار آن برنامه چهار ساله این اداره کل از سال 93 تا 97 با 171 برنامه آماده شده که در آن وضعیت موجود، شرایط مطلوب و راه‌های گذار بین این دو مشخص شده است.

قاسمی با بیان اینکه در حال نوشتن برنامه برای افق 10 ساله هستیم، اضافه کرد: این برنامه قائم به فرد نیست؛ بلکه چراغ راهی است که نشان می‌دهد آموزش و پرورش قزوین باید در سال 1403 به چه نقطه‌ای برسد.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: در حوزه مسائل تربیتی و آموزشی در سال جاری 40 دانش‌آموز استان به مسابقات قرآن، عترت و نماز کشوری اعزام شدند و برای نخستین بار از سال 76 تاکنون دانش‌آموزان استان توانستند رتبه‌های یک تا پنج کشوری را کسب کنند.

وی عنوان کرد: این استان به واسطه شرایط خاص خود همچون محدوده جغرافیایی می‌تواند در بخش‌های مختلف از جمله آموزش و پرورش جزء پنج استان برتر باشد که رسیدن به جایگاه یاد شده یکی از اهداف پیش روی این اداره کل است.

انتهای پیام/77011/غ40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها