امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111121
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، عیسی امامی امشب در آئین نکوداشت هشتاد و سومین سالروز ثبت ملی بافت تاریخی گرگان که در تالار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، عیسی امامی امشب در آئین نکوداشت هشتاد و سومین سالروز ثبت ملی بافت تاریخی گرگان که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، اظهار داشت: محلات زیبای گرگان باید به سابقه درخشان خود بازگردند و مردم گرگان در این محلات، پاتوق کنند تا از این فرصت به نحو مطلوب استفاده شود.

وی با بیان اینکه مدیریت ثابت در بافت تاریخی ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: مسئولیت این مهم به فرد علاقمند به آثار تاریخی واگذار می‎شود تا راه رسیدن به نقطه مطلوب تسهیل شود.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس با بیان اینکه هزینه پیش‎بینی شده در سه مرکز هدفگذاری شده است، افزود: تمام مسیرهایی که دسته‌جات عزاداری در ایام محرم از آنجا تردد می‎کنند جزء هدف‎های سرمایه‎گذاری است و تلاش می‎شود تا بافت تاریخی به هویت و اصالت خویش برگردد.

امامی با بیان اینکه تحول چشمگیری در بافت تاریخی گرگان ایجاد خواهد شد از شهردار گرگان و اعضای شورای اسلامی این شهرستان خواست تا گرگان به چهار منطقه «وارکان»، «هیرکان»، «جرجان» و «استرآباد» تقسیم شود که تحت‎تاثیر آن مناطق، محلات مدنظر قرار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید نسبت به مطالبات‎شان حساس شوند، یادآور شد: با ظرفیت تامین منابع و مدیریت صحیح می‎توان شاهد اتفاقات خوشایندی در شهر گرگان بود.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس با بیان اینکه محلات قدیمی شهر گرگان باید تب و تاب حضور توریسم بین‎المللی را داشته باشد، خاطرنشان کرد: هر کدام از محلات گرگان یک ظرفیت قابل توجه است که باید این هویت حفظ شود و در کنار صیانت از این منابع ارزشمند می‎توان بهره اقتصادی نیز کسب کرد.

امامی برگزاری این آئین را به فال نیک گرفت و گفت: این مراسم در واقع رونمایی از گرگان با سابقه درخشان و معرفی ظرفیت‎های ملی و بین‎المللی آن است.

انتهای پیام/83001/غ30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار