امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111124
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه «سی بی اس» آمریکا، گفت تعدادی از کشورهای حاضر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه «سی بی اس» آمریکا، گفت تعدادی از کشورهای حاضر در ائتلاف هم‌پیمانان واشنگتن، پیشنهاد اعزام نیروی زمینی به عراق برای مبارزه با داعش را مطرح کرده‌اند.
وی درباره ائتلاف بین‌المللی علیه داعش گفت که تمامی موارد لازم برای تضعیف و نابودی این گروه تروریستی توسط یک یا چندین کشور پیشنهاد شده است.
این دیپلمات آمریکایی اعلام کرد که برخی از کشورها پیشنهاد داده‌اند که نیروهای نظامی خود را برای مبارزه علیه داعش اعزام کنند و برخی نیز پیشنهاد داده‌اند که در کنار آمریکا، در حملات هوایی علیه داعش مشارکت داشته باشند.
کری در ارتباط با وظایف کشورهایی که قرار است جزئی از ائتلاف بین‌المللی علیه «داعش» باشند، گفت که هنوز زمان مناسبی نیست که بگوید که کدام کشور حملات هوایی صورت دهد یا اینکه کدام کشور نیروهای نظامی برای مبارزه با داعش اعزام کند.
وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: «مخالفان سوری در صحنه در حال مبارزه با داعش هستند و در حال حاضر از حمایت هوایی و دیگر حمایت‌های کشورهای دیگر بهره‌مند خواهند شد.
این مقام آمریکایی سپس اینگونه ادامه داد: صریح بگویم، بگذارید بررسی کنیم که چه اقداماتی باید برای تضعیف و شکست داعش صورت دهیم و حقیقتاً این چیزی است که من بیشتر بر آن متمرکز هستم.
کری تأکید کرد: «وقت تلف کردن است که بخواهیم بر روی برچسب «جنگ» تمرکز کنیم. جنگ یک اصطلاح و مثال اشتباه است.
وی گفت که در همان مفهومی که آمریکا در جنگ با القاعده است، در جنگ با «داعش» نیز می‌باشد و گفت: «در اصل این یک جنگ نیست. نیروهای نظامی اعزام نمی‌شوند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها