امروز : جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 20
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111125
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نتایج نظرسنجی‌ای که شبکه «ان‌بی‌سی» و روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» مشترکا انجام داده‌اند، نشان می‌دهد

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نتایج نظرسنجی‌ای که شبکه «ان‌بی‌سی» و روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» مشترکا انجام داده‌اند، نشان می‌دهد حدود 70درصد آمریکایی‌ها اطمینان ندارند که دولت این کشور بتواند به اهداف تعیین‌شده در مبارزه با داعش دست یابد.
در این نظرسنجی ۶۸ درصد اعلام کردند که «بسیار کم» یا «فقط مقداری» به توان «باراک اوباما» رئیس‌جمهور این کشور برای دستیابی به اهداف اعلامی خود درباره نابودی داعش اعتماد دارند. فقط ۲۸ درصد گفتتند که «مقدار زیادی» و یا «تقریبا حدودی» به اوباما اعتماد دارند و البته همچنان ۶۲ درصد از اقدام نظامی ضد داعش در عراق و سوریه حمایت می‌کنند و ۲۲ درصد مخالف این موضوع هستند.
در این نظرسنجی ۳۸ درصد نحوه مدیریت سیاست خارجی توسط اوباما را تایید کرده و اکنون و پس از سخنرانی اوباما درباره استراتژی وی در قبال داعش، ۶۸ درصد آمریکایی‌ها معتقدند که مقابله با داعش به نفع کشور است.
رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه طی نطقی تلویزیونی، راهبرد خود برای مقابله با داعش را اعلام کرد. تجهیز گسترده مخالفان سوریه و انجام حملات هوایی در خاک این کشور، از جمله اصلی‌ترین محورهای راهبرد اوباما است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار