امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111127
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «اوگین رابینسون» ستون نویس واشنگتن‌پست روز یکشنبه با انتشار یادداشتی در نشریه به نقل از فلوریداتایمز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «اوگین رابینسون» ستون نویس واشنگتن‌پست روز یکشنبه با انتشار یادداشتی در نشریه به نقل از فلوریداتایمز نوشته است که «باراک اوباما» مسوول درگیر کردن این کشور در یک جنگ دیگر در خاورمیانه است که انتهای آن نامعلوم است و در این جنگ پتانسیل ضرر رساندن در کنار احتمالا سود رساندن قرار گرفته است.

این گزارش با اشاره به سخنرانی ملی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، که روز چهارشنبه هفته گذشته در خصوص راهبرد مقابله با داعش بیان شد، ادامه داد که رئیس‌جمهور تصمیم خود را با احتیاط و با اکراه اتخاذ کرد، اما باید به این نکته توجه کرد که درخواست «نابودی» داعش، یک تعهد طولانی مدت است و موفقیت در آن بستگی به شرکایی دارد که احتمالاً غیرقابل اعتماد هستند.

بر اساس این گزارش، بزرگترین برنده این مبارزه بین‌المللی علیه داعش، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه است زیرا سیاست بیان شده اوباما این است که اسد باید قدرت را کنار بگذارد و برود، اما اقدام نظامی آمریکا هم‌اکنون شرایط را برای ماندن اسد آسان‌تر می‌کند.

این گزارش ادامه می‌دهد که گسترش کمپین بمباران آمریکا علیه داعش در سوریه به مفهوم وارد آوردن خساراتی به معارضانی است که به دنبال سرنگون کردن دولت اسد هستند، در حالیکه شبه‌نظامیان داعش مجبور می‌شوند قلمروهایی را که هم‌اکنون در دست دارند، ترک کنند، ارتش اسد به سمت این قلمروها حرکت می کند.

فلوریدا تایمز سپس به موضوع ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا علیه داعش پرداخت و گفت که همپیمانان ناتو دیگر تمایلی به اعزام نیرو ندارند و به چند کشور می‌توان اعتماد کرد که بتوان نقش سازنده‌ای را در ائتلاف ایفا کنند؟ عربستان که شاید یک بازیگر کلیدی در ائتلاف باشد، بیش از هر کشوری بودجه گسترش فلسفه تکفیری در سراسر جهان اسلام را تأمین کرده است.ر

رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد با ایجاد ائتلافی بین‌المللی، به مبارزه با داعش برود. بنا بر اعلام «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، عربستان از جمله اصلی‌ترین کشورهای عضو این ائتلاف خواهد بود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها