امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11113
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۱۷
تعداد بازدید: 122
بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «یوسف الحارثی» قائم مقام وزارت امور خارجه عمان ...

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «یوسف الحارثی» قائم مقام وزارت امور خارجه عمان که برای شرکت در دومین کمیته مشترک راهبردی جمهوری اسلامی ایران و عمان به تهران سفر کرده، ظهر امروز (سه‌شنبه) با علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

صالحی در این دیدار با اشاره به روابط بسیار خوب و ممتاز سیاسی فیمابین دو کشور مبتنی بر روح برادری و حسن همجواری، نقش سران دو کشور به‌خصوص رئیس جمهور کشورمان و پادشاه عمان در تعمیق و توسعه این روابط را ستود.

وزیر امور خارجه با تاکید بر موقعیت راهبردی و مهم دو کشور در منطقه خلیج فارس تاکید کرد که روابط حسنه و همکاری‌های خوب دو کشور نه تنها در راستای منافع و مصالح ملت‌ها و دولت‌های دو کشور، بلکه در جهت توسعه، پیشرفت، ثبات و صلح در منطقه قرار دارد.

صالحی همچنین بر ضرورت تسریع در روند اجرایی شدن موافقتنامه‌ها و یادداشت تفاهم‌های همکاری اقتصادی و تجاری بین تهران و مسقط و توسعه همه جانبه روابط به خصوص در بخش‌های بازرگانی و تجاری و سرمایه گذاری تأکید و اجرای طرح‌های بزرگ اقتصادی در دستور کار دو کشور از جمله در بخش ترانزیت و راه‌آهن را برای توسعه اقتصادی منطقه راهبردی و بسیار مهم توصیف کرد.

یوسف الحارثی قائم مقام وزیر امور خارجه عمان نیز ضمن ابلاغ سلام‌های گرم یوسف بن علوی وزیر امور خارجه کشورش به صالحی، بر منزلت و جایگاه ویژه جمهوری اسلامی در نزد دولت و مردم عمان و به خصوص پادشاه این کشور تاکید کرد و افزود: با اعتماد متقابل بین دو کشور، هیچ مانعی برای بسط و گسترش بیش از پیش روابط بین عمان و ایران وجود ندارد و امیدواریم با تلاش، همفکری و همکاری دو کشور مسیر توسعه روابط به خصوص در عرصه‌های اقتصادی و تجاری سرعت بیشتری پیدا کند و زمینه‌های فعال شدن بخش‌های خصوصی در این روند تسهیل شود.

الحارثی همچنین با ابراز خرسندی و رضایت از مذاکرات بسیار خوب خود در چارچوب کمیته راهبردی دو کشور با معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد دیدارها و رایزنی‌های مستمر بین مقامات دو کشور در همه سطوح ادامه یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار