امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111140
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر خارجه اسبق آمریکا روز یکشنبه گفت راهبرد اعلام شده از سوی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر خارجه اسبق آمریکا روز یکشنبه گفت راهبرد اعلام شده از سوی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای مبارزه با داعش، مشکلاتی دارد.

«جیمز بیکر» که با شبکه «ان‌بی‌سی» گفت‌وگو می‌کرد، گفت: «استراتژی اوباما، مشکلاتی دارد. بزرگترین مشکل این است که شرکای ما روی زمین چه کسانی هستند؟»

دیپلمات ارشد پیشین وزارت خارجه آمریکا گفت: «اعتقاد ندارم که نیاز به جنگ زمینی دیگری در خاورمیانه داشته باشیم، اما در عین حال ماموریت اعلامی رئیس‌جمهور برای از میان برداشتن داعش داعش بدون و اعزام تعدادی نیروی زمینی تکمیل و کامل نخواهد شد.»

جیمز بیکر در ادامه بر لزوم تقویت کشورها و بازیگران منطقه خاورمیانه که آنها را «میانه‌رو» خواند شد و افزود: «ما باید همه کشورهای منطقه را در کنار هم قرار بدهیم و باید اتحادیه اروپا، روسیه، چین و البته خودمان با برگزاری کنفرانس و مذاکرات، نحوه تقویت نیروهای میانه‌رو در منطقه را بررسی کنیم و همچنین درباره نحوه محدود کردن تندروها گفتگو کنیم، البته همه این اقدامات را باید بدون دمیدن در شعله درگیری و نزاع شیعه و سنی باشد.»
وی در بخش دیگری از این مصاحبه همچنین گفت در صورتی که آمریکا برای مبارزه با داعش با ایران همراه شود، ممکن است عربستان از حلقه همراهان آمریکا، خارج شود.
رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه طی نطقی تلویزیونی از راهبرد خود برای مبارزه با داعش رونمایی کرد. حملات هوایی در خاک سوریه و تقویت مخالفان مسلح این کشور از جمله اصلی‌ترین موارد مطرح در این راهبرد است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها