امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111144
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، 43 کهنه‌سرباز رژیم صهیونیستی که با ارسال نامه‌ای سرگشاده به مقامات ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، 43 کهنه‌سرباز رژیم صهیونیستی که با ارسال نامه‌ای سرگشاده به مقامات این رژیم، گفته بودند دیگر در هیچ قدام نظامی علیه فلسطینیان شرکت نمی‌کنند، از سوی سخنگوی ارتش به شدت تهدید شدند.

بر اساس این گزارش، ژنرال «متی آلموتس» سخنگوی ارتش صهیونیست با انتشار مطلبی در صفحه فیس‌بوک خود انتشار این نامه را یک حرکت سیاسی خواند و گفت که با چنین افرادی، در نهایت شدت برخورد خواهد شد.

وی که این فرماندهان و سربازان را به استفاده از موقعیت ارتش برای بروز مواضع سیاسی متهم کرده، می‌گوید: «در ارتش اسرائیل جایی برای تمرد نیست، کار این افراد در نظر من بهره‌گیری از خدمت نظامی برای ابراز مواضع سیاسی است.»

«آلموتس» می‌گوید که «اگر نیروهای ذخیره پس از فراخوان به خدمت، تمرد کنند، در نهایت شدت با آنها برخورد می‌شود.»

چندی پیش، 43 سرباز سابق واحد 8200 نیروهای ویژه اطلاعات ارتش صهیونیست با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به نخست‌وزیر، رئیس ستاد مشترک و رئیس اداره اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی گفته بودند که دیگر در اقدام نظامی علیه فلسطینیان شرک نمی‌کنند؛ آنها گفته بودند که اقدام نظامی در راستای تعمیق نفوذ رژیم صهیونیستی بر «اراضی اشغالی» است.

آنها گفته بودند که «فلسطینی‌های ربوده شده توسط اداره اطلاعات ارتش در اکثر موارد از حق داشتن یک دادگاه منصفانه محروم‌اند، ارتش حتی مدارک مبتنی بر محکومیت آنها را به دادگاه نمی‌دهد.»

این افراد در بخشی قابل توجه از نامه خود نوشته بودند که «این رژیم» با مصادره گسترده اراضی فلسطینیان برای ساخت شهرک‌های مهاجرنشین، آنها را از حقوق اولیه خود محروم می کند.

همه دختران و پسران اسرائیلی، پس از رسیدن به سن 19 سالگی باید 21 ماه در ارتش خدمت کنند، این افراد پس از اتمام دوره ضرورت، تا 50 سالگی به عنوان سرباز ذخیره محسوب می‌شوند و در صورت فراخوان باید به جبهه‌های نبرد بشتابند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها