امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111147
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دریک پلامبلی» نماینده سازمان ملل متحد در امور لبنان که به تهران سفر کرده - یکشنبه - با حسین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دریک پلامبلی» نماینده سازمان ملل متحد در امور لبنان که به تهران سفر کرده - یکشنبه - با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار کرد و پیام بان کی مون دبیر کل سازمان ملل خطاب به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه را تسلیم وی کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این پیام خواستار مساعدت جمهوری اسلامی ایران برای حفظ ثبات و تسریع در انتخاب رئیس جمهور لبنان شده است.

در این دیدار دو طرف در خصوص تحولات لبنان به خصوص چالش‌های سیاسی و امنیتی این کشور با توجه به بحران‌های منطقه گفتگو  و تبادل‌ نظر کردند.

دریک پلامبلی هماهنگ کننده سازمان ملل در امور لبنان با ابراز خرسندی از فرصت سفر به تهران، از نقش جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ثبات و امنیت لبنان تقدیر و تشکر کرد و با ارائه گزارشی از تحولات لبنان، بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات در لبنان تاکید کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار بر همکاری جمهوری اسلامی ایران با سازمان ملل متحد در راستای تثبیت صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد و افزود: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت از ثبات و امنیت و انسجام ملی لبنان است و ما از هیچگونه تلاشی برای کمک به ثبات سیاسی و امنیتی در لبنان فروگذار نمی‌کنیم.

امیرعبدللهیان افزود: هر آنچه را که مردم لبنان در خصوص انتخاب رئیس جمهور این کشور به مصلحت بدانند و به تایید پارلمان این کشور برسد، مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه همچنین بر ضرورت همفکری و همکاری کشورهای مختلف در جهان برای مقابله و مبارزه اصولی و ریشه‌ای با پدیده تروریسم با محوریت سازمان ملل متحد تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها