امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111148
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «دیلی‌تلگراف» در گزارشی اختصاصی از تصمیم لندن برای محدود کردن فعالیت‌های گروه «اخوان‌المسلمین» ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «دیلی‌تلگراف» در گزارشی اختصاصی از تصمیم لندن برای محدود کردن فعالیت‌های گروه «اخوان‌المسلمین» در انگلیس خبر داده است. بنا بر این گزارش، این تصمیم به بهانه ارتباطات ادعایی اخوان با «افراط‌گرایان» در لندن و تحت فشار برخی از متحدان خاورمیانه‌ای انگلیس اتخاذ شده است.
«دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس چندی قبل تحت فشار برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس از «جان جنکینز» سفیر لندن در عربستان خواسته بود تا گزارشی در مورد ارتباطات و فعالیت‌های اخوان‌المسلمین تهیه کند.
فشارهای مخالفان اخوان‌المسلمین همچنین موجب شده تا دولت قطر در روزهای اخیر تصمیم به اخراج تعدادی از اعضای برجسته این جنبش بگیرد. به نوشته دیلی‌تلگراف، این کشورها از نقش اخوان در شکل‌گیری اعتراضات در کشورهای عربی ناخرسند هستند.
بنا بر این گزارش، عربستان سعودی و قطر فشار زیادی را بر قطر، انگلیس و ترکیه وارد کرده‌اند تا فعالیت‌های اخوان در این کشورها را متوقف کنند.
افراد نزدیک به روند تألیف گزارش جنکینز می‌گویند این گزارش به دفتر نخست‌وزیری انگلیس تحویل داده شده و دولت انگلیس پیش از پایان سال جاری بیانیه‌ای در رابطه با آن صادر می‌کند.
هرچند در این گزارش ادعاهایی در رابطه با برخی ارتباطات اخوان با گروه‌های مسلح مطرح شده، اما این روابط به حدی نیست که منجر به ممنوعیت کامل فعالیت‌های این گروه شود. یک دیپلمات انگلیسی به تلگراف گفته است: «ما اخوان‌المسلمین را ممنوع نمی‌کنیم. کارهای دیگری وجود دارد که می‌توان انجام داد، اما نه ممنوعیت.»
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها