امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111151
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تلاپا معاون وزیر خارجه جمهوری چک که برای انجام گفتگو و رایزنی‌های سیاسی در تهران به سر می‌برد با حسین

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تلاپا معاون وزیر خارجه جمهوری چک که برای انجام گفتگو و رایزنی‌های سیاسی در تهران به سر می‌برد با حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر خارجه کشورمان پیرامون مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دیدار و گفت و گو کرد.

معاون وزیر خارجه جمهوری چک با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در ارتقای امنیت و حل مشکلات جاری در منطقه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم تهدیدات در محیط پیرامونی، یک کشور باثبات در قلب خاورمیانه و دارای ظرفیت‌های بالایی است و جمهوری چک برای ارتقای روابط در زمینه‌های مختلف و کمک به تقویت روندهای سیاسی در منطقه خواهان انجام گفت‌وگو و رایزنی با جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

وی با ابراز نگرانی از افزایش افراط گرایی و تروریسم در منطقه گفت: تهدیدات ناشی از تروریسم و افراط گرایی در خاورمیانه، لزوم هماهنگی و همکاری بیشتر جامعه بین‌المللی و اقدام مشترک برای مبارزه با این پدیده را مضاعف ساخته است.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه اظهار داشت: ما همواره تاکید داشته‌ایم که مبارزه با تروریسم و افراط گرایی می‌بایست یک مبارزه حقیقی و واقعی و بر اساس حقوق و موازین بین‌المللی باشد و به صورت ابزاری و گزینشی به این مسئله نگاه نشود.

حسین امیرعبداللهیان همچنین بر اهمیت رایزنی و تبادل نظر با طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای دستیابی به همکاری مشترک به منظور حل مسائل منطقه تاکید کرد.

  وی با اشاره به اهمیت منطقه خاورمیانه برای اقتصاد و سیاست جهانی افزود: امنیت و ثبات در این منطقه به لحاظ ظرفیت‌های بالایی که دارد به نفع جامعه جهانی می‌باشد و لازم است کشورها در قبال تحولات جاری مسئولانه رفتار کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها