امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111155
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
«مختار نوح»، یکی از رهبران سابق جماعت اخوان المسلمین مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد: بیرون راندن 7 ...

«مختار نوح»، یکی از رهبران سابق جماعت اخوان المسلمین مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد: بیرون راندن 7 نفر از رهبران جماعت اخوان المسلمین از قطر صرفا اقدام علیه رهبرانی از این جماعت بوده که برای عموم معروفیت دارند، در حالی‌که این جماعت دارای رهبران دیگری است که معروفیت چندانی ندارند و به راحتی در نقاط مختلف جهان فعالیت دارند.

نوح افزود: این اقدام دولت قطر بدون شک در آینده موجب تنگ‌تر شدن حلقه فشار بر اخوانی‌ها خواهد شد و تحرکات رهبران این جماعت را محدود خواهد کرد، اما آنها مشکلی در نقل و انتقال از کشوری به کشور دیگر نخواهند داشت.

به اعتقاد این رهبر سابق جماعت اخوان المسلمین این تصمیم دوحه تحت فشار آمریکا و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس گرفته شده و انتظار می‌رود، رهبران رانده شده راهی کشورهایی مانند انگلیس و آلمان شوند که سابقه پذیرش این افراد را داشته است.

نوح تاکید کرد: این اقدام قطر تغییراتی در مواضع جماعت در مصر ایجاد خواهد کرد وچه بسا احساس کنند که مصر امن‌ترین مکان برای آنهاست.

منابع آگاه در جماعت اخوان المسلمین مصر اعلام کردند که قطر از 7 نفر از رهبران این جماعت و اخوانی‌های نزدیک به دوحه خواسته، قطر را ظرف یک هفته ترک کنند.

این منابع این افراد را محمود حسین، عمرو دراج، حمزة زوبع، وجدی غنیم، جمال عبد الستار، عصام تلیمة و أشرف بدر الدین دانسته‌اند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها