امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111157
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
«سعد المطلبی»، سیاستمدار عراقی و عضو ائتلاف دولت قانون این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تصریح کرد: جامعه ...

«سعد المطلبی»، سیاستمدار عراقی و عضو ائتلاف دولت قانون این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تصریح کرد: جامعه بین المللی درحال فهم و دریافت خطری است که از جانب گروه تروریستی تکفیری «داعش» آن را تهدید می‌کند، به ویژه پس از آنکه دریافت صدها تروریست اروپایی در صفوف این گروه درحال مبارزه در عراق و سوریه هستند و بازگشت آنها به کشورهایشان مشکلی واقعی برای این کشورها ایجاد خواهد کرد.

المطلبی افزود: اما بعد دیگر خطر داعش برای غرب، تهدید منافع این کشورها در منطقه است و همین عامل موجب تحرک آنها برای مقابله با این گروه تروریستی تکفیری شد، در حالی‌که امروز مشاهده می‌کنیم، این بیم و هراس به عربستان سعودی و برخی از کشورهای منطقه نیز سرایت کرده، به گونه‌ای که طی دو هفته گذشته دستگاه‌های امنیتی سعودی اقدام به بازداشت‌های گسترده افراد مظنون به همکاری و دارای ارتباط با داعش در مناطق مختلف عربستان کردند.

وی افزود: هم اکنون کویت به شدت از داعش احساس خطر می‌کند و داعش در اردن به چالشی واقعی برای دولت این کشور تبدیل شده و همین نگرانی‌هاست که موجب شده جامعه بین المللی به کمک سیاسی و نظامی عراق بشتابد.

المطلبی سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که جادو بر جادوگر بازگشته و کشورهایی که خود زمانی حامی مالی و نظامی داعش بوده‌اند، هم اکنون دریافته‌اند که این گروه به باری بر دوش آنها تبدیل شده است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها