امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111164
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 183
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت گفت: محمدرضا ورزی کارگردان فیلم« قصه عشق پدرم» در خصوص اینکه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت گفت: محمدرضا ورزی کارگردان فیلم« قصه عشق پدرم» در خصوص اینکه چه بخش از فیلمش در جشنواره فیلم مقاومت دیده خواهد شد گفت: من در این مورد نمی‌توانم نظری داشته باشم. اما به عنوان کارگردان یک اثر می توانم بگویم که بازیگران این فیلم بسیار برای نقش هایشان زحمت کشیدند. مصطفی زمانی ، محمدرضا شریفی نیا ، بهنوش طباطبایی ، چنگیز جلیلوند ، امیر یل ارجمند و مهراوه شریفی نیا همگی در نقش هایشان خوب ظاهر شدند.
 
این کارگردان افزود: داستان فیلم «قصه عشق پدرم» در تجلیل از مقام پدر است، از آنجاییکه شخصیت پدر در سینمای ایران همواره  مهجور  بوده، به گونه‌ای که برای تطهیر کردن شخصیت مادر  یا پدر را آدم بده یا معتاد نشان می‌دهند. اما همه می‌دانیم که پدر همان قدرمقامش  ارزشمند است که مادر.
 
او با اشاره به این موضوع که قران کریم به یک اندازه ازمقام پدر و مادر یاد و تجلیل کرده گفت:  مضاف بر اینکه در این فیلم به مقام شامخ و ارزشمند مفقودالاثرا نیز پرداخته می‌شود . همه می دانیم که خانواده های این عزیزان چه زجری متحمل شدند. خانواده های شهدا حداقل اینکه برای پاسخگویی به نیاز روحی خود بر مزار عزیزان خود حاضر می شوند. اما خانواده های مفقود الاثر اصلا نمی دانند فرزندانشان زنده هستند یا نه ؟ در واقع این عزیزان به نوعی شهدای گمنام هستند . ما در این فیلم در کنار مقام پدر به این زحمت کشان جنگ هم پرداختیم.
 
وی ادامه داد: من در یک حال خاصی بودم که فیلم نامه این فیلم را نوشتم.زمان زیارت خانه خدا طی 40 روز   50 درصد آن را در مدینه و 50 درصد دیگر آن در مکه نوشتم. درواقع سیناپس اولیه کار را در این زمان نوشتم. به اعتقاد من همیشه یک چنین روحیه و احوال خاصی به آدم داده نمی‌شود و وقتی من به این حال رسیدم از آن استفاده کردم.

ورزی در ادامه در مورد وضعیت سینمای دفاع مقدس ایران گفت: به اعتقاد من برخی آثار در سینمای سینمای دفاع مقدس هستند همچون بسیاری از کارهای آقای ابراهیم حاتمی کیا که جزو سرمایه ملی ایران به حساب می آیند.من به شخصه طرفدار ویژه کارهای ایشان هستم از آژانس شیشه ای گرفته تا فیلم چ برای من این نوع سینمای ایشان فوق العاده و جذاب است. به نظر من آقای حاتمی کیا آبروی سینمای ایران هستند. و همینطور مرحوم ملاقلی پور که واقعا کارهای فاخر و ارزشمندی برای سینمای ایران ساختند و این چنین افراد را ما می‌توانیم شرف و آبروی سینمای ایران بدانیم.
 
وی با ابیان اینکه کارگردان هایی هم بودند که بسیار کم در این ژانر کار کردند  اما خوب در خشیدند گفت: اما به عقیده من این تعداد کارهای انجام شده برای سینمای دفاع مقدس کافی نیست. دفاع مقدس ما  به عقیده من در فرهنگ سازی بسیار نقش داشته. این درست است که جنگ پدیده‌ای بد است اما هشت سال دفاع مقدس ما در مرحله اول دانشگاه انسان سازی بود و بعد جنگ. به عقیده من دفاع مقدس ما از همان ابتدا تا به امروز تاثیرات بسیار مطلوب فرهنگی در جامعه  ما داشته و دارد.

این کارگردان همچنین در مورد سالانه شدن جشنواره فیلم دفاع مقدس گفت: باید  اهمیت جشنواره مقاومت به اهمیت جشنواره فجر برسد نه اینکه اهمیت ندارد، به عقیده من چون این استعداد در آن است باید باشکوه برگزار شود و وزارت ارشاد نگاه ویژه به این جشنواره داشته باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها