امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111172
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
سیدضیاء هاشمی تهیه کننده سینما در گفت‌و گو با خبرنگار سینمایی فارس، با اشاره به این که باید مدعیان سینمای کودک و نیروهای جوان را به کار بگیریم، گفت: ...

سیدضیاء هاشمی تهیه کننده سینما در گفت‌و گو با خبرنگار سینمایی فارس، با اشاره به این که باید مدعیان سینمای کودک و نیروهای جوان را به کار بگیریم، گفت: باید برای کودکانمان سفارش کار دهیم، جلسه بگذاریم، برای فیلم‌های پرمخاطب کودک جایزه بگذاریم و با این تمهیدات رونق را به سینمای کودک و نوجوان کشورمان بازگردانیم.

مدیر تولید «دزد عروسک‌ها» درباره وضعیت تولید سینمای کودک در کشور گفت: اواخر دهه 60 بهترین تولیدات سینمای کودک را داشتیم که با اقبال مردم و کودکان هم همراه بود اما در دهه 70 سیاستگذاری‌ها به سمتی رفت که به هیچ عنوان خط مشی روشنی نداشت. متاسفانه سیاست گذاری های دهه 60 دیگر ادامه پیدا نکرد و اگر بنیاد سینمایی فارابی که متولی اصلی است فکری نکند وضعیت سینمای کودک به همین شکل باقی می‌ماند و حتی بدتر هم می شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: در دهه 60 کودکان و بزرگترها برای دیدن بیشتر فیلم‌های این حوزه صف‌های طولانی می‌بستند اما امروز دیگری اثری از  آن صف‌ها وجود ندارد و اگر به موردی هم برمی‌خوریم، مقطعی است و ربطی به کلیت سینمای کودک پیدا نمی‌کند.

این تهیه‌کننده در ادامه افزود: امروز خیلی‌ها برای ساخت فیلم کودک به دنبال مفاهیمی هستند که قابلیت نمایش برای کودک را ندارد و تنها چند ماه مانده به برگزاری جشنواره، چند فیلم را با عجله می‌سازند که کیفیت مناسبی ندارد و تنها در آرشیو باقی می‌ماند.

هاشمی با بیان اینکه باید مدعیان کودک را بکار گیریم افزود: متاسفانه مسئولین امر گرفتار کارهای مختلف هستند و درباره سینمای کودک سیاست گذاری دائمی وجود ندارد.

وی ادامه داد: باید برای کودکانمان سفارش کار دهیم ، جلسه بگذاریم ، برای فیلم‌های پرمخاطب کودک جایزه بگذاریم و با این تمهیدات رونق را به سینمای کودک و نوجوان کشورمان بازگردانیم.

این تهیه کننده همچنین گفت: نکته مهم و اساسی دیگری که باید به آن توجه داشته باشیم این است که باید در این زمینه یک شورای سیاستگذاری جدید با فکر جدید وجود داشته باشد. واقعیت این است که دنیای نسل جدید به دلیل پیشرفت‌های تکنولوژیک، با نسل قبل قابل مقایسه نیستند و باید جوان‌‌ترها که به نسل امروز نزدیک‌تر هستند، بیشتر در این حیطه فعالیت کنند.

بنا بر این گزارش، فیلم سینمایی «دزد عروسک‌ها» در دهه 60 در دفتر مهاب فیلم (دفتری که زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور، سیدضیا هاشمی، بهروز افخمی و شهریار بحرانی در آن شراکت داشتند) تولید شده بود.
انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها