امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111174
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صبح امروز یکشنبه 23 شهریور 1393 ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به فرهنگسرای نیاوران آمد تا از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صبح امروز یکشنبه 23 شهریور 1393 ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به فرهنگسرای نیاوران آمد تا از نمایشگاه آثار تجسمی «رهایی» با موضوع «غزه» دیدن کند. در این دیدار علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید ملانوروزی مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی و عباس سجادی مدیر فرهنگسرای نیاوران وزیر ارشاد را همراهی کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از دیدن تمامی آثار نمایشگاه «رهایی» درباره این نمایشگاه گفت: من فکر می کنم اگر این نمایشگاه را نمی دیدم چیز مهمی را از دست می دادم. دوستان ما در فرهنگسرای نیاوران طی 30 تا 40 روز تصمیم به برگزاری این نمایشگاه گرفته اند و هنرمندان در این مدت کوتاه با تمام وجود دست به کار شده اند.

وی ادامه داد: آثاری که در این نمایشگاه هست عموما از آثار هنر معاصر و بسیار فاخر و ارزنده هستند. آثار آرت ویدیویی در این نمایشگاه هست که برای من تازگی داشت. از همه مردم دعوت می کنم که به فرهنگسرای نیاوران بیایند و از این آثار دیدن کنند.

جنتی با اشاره به توجه هنرمندان به آرمان فلسطین، اظهار کرد: آثار این نمایشگاه هر بیننده ای را تحت تاثیر قرار می دهد و برای رسیدن به این منظور هنرمندان ما همه هنرشان را در اختیار آرمان فلسطین قرار داده اند.

وی ادامه داد: کودکان و زنان و مردان بسیاری در حمله های رژیم صهیونیستی شهید شدند و خانه های بسیاری ویران شد و متاسفانه مجامع بین المللی کمتر به این مسئله توجه داشتند. این جنایات اسرائیل در طول 50 روز در غزه به تصویر کشیده شده تا در مخاطبان حس همدردی با مردم فلسطین را منتقل کند.

وزیر ارشاد با اشاره به انگیزه های انسان دوستانه هنرمندان برای حضور در این نمایشگاه، گفت: همه هنرمندانی که در این نمایشگاه حاضر شده اند با انگیزه های انسان دوستانه و در حمایت از مردم فلسطین بوده است و هیچ کدام از این هنرمندان در ازای اثری که به نمایشگاه داده اند، درخواست پولی نکرده اند.

وی با اشاره به حمایت های وزارت ارشاد از چنین نمایشگاه هایی، اظهار کرد: وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که از چنین نمایشگاه هایی حمایت های مادی و معنوی را انجام دهد. کاری که ما می توانیم انجام دهیم این که ترتیبی دهیم تا این نمایشگاه در کشورهای دیگر و مخصوصا در اروپا و برخی از کشورهای عربی و در شرق آسیا عرضه شود.

وی تاکید کرد: با برگزاری این نمایشگاه دیگران از یک سو با هنر هنرمندان ایرانی و از سوی دیگر با دردها و رنج های مردم غزه آشنا می شوند.
 
جنتی درباره تاثیر هنر به عنوان یک رسانه گفت: برخی از رسانه های غربی از کنار جنایت های اسرائیل عبور کردند تا این جنایت ها چندان مشخص نشود. وظیفه همه کسانی که به ارزش های اخلاقی و انسانی معتقد هستند این است که پیام مردم مظلوم فلسطین را به دنیا برسانند و یکی از راه های انتقال این پیام همین آثار تجسمی هستند. این کار یک نوع پیام رسانی هنری فاخر و یکی از رساترین هنرهاست.

گفتنی است علی جنتی پس از دیدن آثار نمایشگاه «رهایی» از بخش های مختلف فرهنگسرای نیاوران نیز بازدید کرد.

نمایشگاه "رهایی" توسط بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و با همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 21 شهریور ماه گشایش یافت و تا 21 مهرماه میزبان علاقمندان خواهد بود.
 
انتهای پیام / ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها