امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11121
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۱۷
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «امیل لحود» رئیس جمهور سابق لبنان و هیئت همراه که به عنوان مهمان ویژه برای شرکت در نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «امیل لحود» رئیس جمهور سابق لبنان و هیئت همراه که به عنوان مهمان ویژه برای شرکت در نشست بین‌المللی سوریه در تهران حضور دارد، امروز (سه‌شنبه) با علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

صالحی در این دیدار از مواضع روشن لحود در حمایت از مقاومت در دوران ریاست جمهوری وی و پس از آن تقدیر و بر نقش مهم و ارزشمند وی در ثبات و آرامش لبنان تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص بحران سوریه اظهار داشت: موضع جمهوری اسلامی ایران در موضوع سوریه از ابتدا روشن بوده و ما هرگونه مداخله خارجی در این کشور را رد می‌کنیم و معتقدیم که این مداخلات خارجی بود که بحران سوریه را پیچیده کرد.

امیل لحود نیز با تشریح شرایط منطقه به ویژه سوریه و لبنان، از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از این دو کشور تشکر و تاکید کرد: برخی کشورها ادعا می‌کنند که به دنبال ایجاد دموکراسی در سوریه هستند، اما وقتی متوجه می‌شوند که در صورت برگزاری انتخابات، با توجه به محبوبیت بشار اسد، ممکن است او مجدداً توسط مردم انتخاب شود ، وحشت می‌کنند و مخالف حضور بشار اسد در انتخابات می‌شوند. 

وی افزود: اگر غربی‌ها واقعا به دنبال دموکراسی هستند، روش انتخابات را که تجلی اراده مردم است بپذیرند و به دنبال اقدامات تخریبی و ایجاد درگیری‌های طائفه‌ای برای جلوگیری از تحقق خواست مردم نباشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها