امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111218
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۴
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، 23 سال پیش با همت سعید کاظمی آشتیانی پژوهشگاهی  ساخته شد که مکانش در یک اتاق 12 متری در چهارراه حافظ بود. پس از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، 23 سال پیش با همت سعید کاظمی آشتیانی پژوهشگاهی  ساخته شد که مکانش در یک اتاق 12 متری در چهارراه حافظ بود.

پس از مدتی از اتاق 12 متری به ساختمان 1300 متری و سپس ساختمان 8 هزار متری نقل مکان کردیم و اکنون مراحل ساخت ساختمان 140 هزار متری را آغاز کرده‌ایم‌.

فضای این بیمارستان به نوعی طراحی شده که بتوانیم پژوهش را در کنار درمان داشته باشیم و تمام پزشکانی که قصد دارند در زمینه درمان بیماری‌های صعب‌العلاج فعالیت کنند در آن مشغول شوند.

شهرداری تهران به گفته برخی از مسئولان شهری مسئول ساخت بیمارستان نیست حتی ساخت بیمارستان بحران در شرق تهران نیز منتفی شد چرا که اعلام شد شهرداری وظیفه ای در قبال ساخت بیمارستان ندارد.

اما چندی پیش محمد باقر قالیباف شهردار تهران کلنگ احداث مرکز تحقیقاتی رویان را به زمین زد.

محمدباقر قالیباف شهردار تهران در باره این پروژه گفت:  این پروژه تنها ساخت یک ساختمان نیست،‌ ما باید برای سوق دادن اهداف انقلاب اسلامی، به تمدن سازی گرایش پیدا کنیم که این پروژه یک پروژه تمدن ساز است.

وی ادامه داد: متاسفانه دشمنان و یا بعضا افراد ناآگاه که تحت تاثیر دشمنان در پازل آنها بازی می‌کنند فرصت تمدن سازی را به جامعه ایران نمی‌دهند، اما این پروژه یکی از نمونه‌های بارز تمدن سازی است.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم برای کسب منزلت (معرفت، قدرت و ثروت) را به یکدیگر تبدیل کنیم، گفت: یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این پژوهشکده تبدیل این سه ویژگی به یکدیگر است.

شهردار تهران با اشاره به نامگذاری امسال به اقتصاد، فرهنگ و مدیریت جهادی گفت: این پروژه می‌تواند یک اقدام جدی در راستای تمدن سازی باشد.

وی با اشاره به روش ساخت این پروژه گفت: این صحبت‌ها شعارگونه نیست و این پروژه مصداقی از اقتصاد مقاومتی است؛ چرا که در این پروژه سعی شده است از ظرفیت‌های موجود استفاده کرده و در زمانی که مشکلات مالی وجود دارد به شرط همدلی، حول محور قانون بتوانیم این پروژه را پیش ببریم.

قالیباف با بیان اینکه می‌توان با استفاده از پتانسیل شهرداری، سازمان اوقاف و مردم برای پیشبرد این پروژه استفاده کرد، گفت: اقتصاد مقاومتی تنها بر روی کاغذ و ابلاغ بخشنامه نیست، بلکه یک باور قلبی است و باور خدمت گزاری به شهروندان از بزرگترین سرمایه‌هاست.

وی با بیان اینکه آوازه این پژوهشکده از نمونه‌های مشابه خارجی شناخته تر خواهد شد، گفت: مطمئنم از ماه دیگر انتقادات و حرف‌هایی در انتقاد به ما زده خواهد شد. اما محکم هستیم و هرگز از این کارهای انقلابی و تمدن ساز دست بر نمی‌داریم.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی در یازدهم ذی القعده سه سال آینده این پژوهشکده را به دوستانمان در رویان تحویل دهیم.

وی همچنین اضافه کرد:  می‌دانم که این کارها چوب خوردن و حرف درآوردن در پی خواهد داشت.
 
بعد از کلنگ زنی این پروژه عظیم که قرار است ظرف مدت ۳ سال ساخته شود اعضای شورای شهر واکنش نشان داده و این کار شهرداری تهران را غیرقانونی اعلام کردند و خواستار توضیح در این زمینه شدند.

حافظی از جمله اعضای معترض به این پروژه بود و گفت: پایبندی به قوانین بسیار خوب است، اما شهردار در عمل به قوانین پایبند نیست. هدف وسیله را توجیه نمی‌کند شهردار باید توضیح دهد که قبل از تصویب شورای شهر بر اساس چه اختیاری این قول را داده است. و میزان منابع موردنیاز به محل تأمین آن چیست.

به گزارش فارس، البته شهرداری تهران در بسیاری از موارد می توانند در جهت نیاز کلان شهر تهران اقداماتی انجام دهد و لایحه های به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند. حال معلوم نیست در اجرای این پروژه نیز قرار است از کدام منابع هزینه های ساخت آن تامین شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها