امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111220
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۴
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور امروز دوشنبه در حاشیه پنجاه و سومین نشست ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور امروز دوشنبه در حاشیه پنجاه و سومین نشست سازمان حقوقی، مشورتی، آسیایی ـ آفریقایی (آلکو) در جمع خبرنگاران گفت: حسن روحانی رئیس‌جمهور برای رفتن به نیویورک برنامه دارد اما هنوز قطعی نشده است.

براساس این گزارش، امین‌زاده همچنین در مراسم افتتاحیه این نشست طی سخنانی با بیان اینکه آلکو دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که هنوز به کار گرفته نشده، خاطرنشان کرد: در حال حاضر جهان با چالش‌های جدید و بزرگی روبه‌روست که حل آنها نیازمند خرد و اراده جمعی است.

وی با بیان اینکه خشونت و تروریسم در جوامع ما تأثیر می‌گذارد خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها در آسیا و آفریقا تحت تأثیر این خشونت‌ها قرار گرفتند و با وحشی‌گری‌های بی‌سابقه‌ای که صورت می‌گیرد، تعداد زیادی کشته، مجروح و آواره شده‌اند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور اضافه کرد: ما پس از بحران سوریه به همه اعلام کردیم که ممکن است این بحران به کشورهای همسایه نیز منتقل شود و هشدار دادیم که تروریست هیچ اخلاق و قانون و حد و مرزی را نمی‌پذیرد.

امین‌زاده با اشاره به طرح جهان علیه خشونت و افراطی‌گری که سال گذشته از سوی رئیس‌جمهور کشورمان به شصت و هشتمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل ارائه شد اظهار داشت: امروز مشخص شده که افراطی‌گری خشونت‌آمیز تهدیدی علیه بشریت است و آقای روحانی با این طرح قصد داشت تا به جهانیان نسبت به خطر قطعی این تهدید هشدار دهد و این هشدار به خاطر احساس مسئولیت ایران به صلح و امنیت بین‌المللی بود.

وی با بیان اینکه جهان اکنون به این موضوع پی برده که بایستی هم در عمل و هم در گفتار علیه افراطی‌گری متحد شود، خاطرنشان کرد: افراطی‌گری، خشونت و تروریسم با هم همراه شدند و نمی‌توان آنها را به عنوان پدیده‌هایی جدا از هم تلقی کرد. به باور وی، حقوق بین‌الملل ابزارهای لازم را برای مقابله با تروریسم در اختیار دارد.

وی با اشاره به اجلاس کنونی در تهران خاطرنشان کرد: این اجلاس فرصت مغتنمی را برای بررسی مجدد برخی موضوعات فراهم می‌کند. مسئله فلسطین و آوارگان فلسطینی در صدر دغدغه‌های جامعه جهانی است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه خاطرنشان کرد: تجاوز مستمر رژیم صهیونیستی به غزه همراه با محاصره یک دهه این منطقه، شرایط آوارگان فلسطینی را بدتر کرده و این رژیم در 7 دهه اخیر و حقوق بشردوستانه را نقض کرده و بایستی دادگاه بین‌المللی کیفری در مورد رسیدگی به جرایم این رژیم به وظیفه خود عمل کند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها