امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111223
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۴
تعداد بازدید: 21
افشین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با بیان اینکه شرکت بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ در حال حاضر بزرگترین شرکت بیمه تکمیلی در حوزه درمان ...

افشین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با بیان اینکه شرکت بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ در حال حاضر بزرگترین شرکت بیمه تکمیلی در حوزه درمان محسوب می‌‌شود، اظهار داشت: بالغ بر 7 میلیون نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی آتیه قرار دارند.

وی با اشاره به مجوز قانونی فعالیت شرکت بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ گفت: در بند «ی» ماده 2 اساسنامه سازمان بیمه سلامت ایران تمامی امور، وظایف و فعالیت‌های مربوط به بیمه سلامت در سازمان بیمه سلامت ایران متمرکز شده و در ماده مذکور خدمات بیمه سلامت شامل بیمه پایه و مکمل درمان می‌شود و ارائه این خدمات را مرتبط با سازمان بیمه سلامت ایران دانسته است.

مقصودی افزود: در این اساسنامه درمان تعریف شده، سطوح درمان مشخص شده و بیمه تکمیلی نیز به عنوان خدمات بیمه سلامت که خارج از تعهدات بیمه پایه بوده تعریف شده، بنابراین بر اساس اساسنامه سازمان بیمه سلامت ایران این سازمان می‌تواند بیمه مکمل درمان را ارائه کند.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ با اشاره به اینکه شرکت آتیه، بیمه‌ای دولتی است و از ابتدای فعالیت 10 ساله خود به صورت دولتی مشغول به کار بوده است، بیان داشت: پس از ایجاد سازمان بیمه سلامت ایران، بیمه آتیه سازان حافظ زیرمجموعه این سازمان شده و پیش از آن نیز زیر نظر بیمه خدمات درمانی بوده است.

وی با اشاره به مقوله سلامت اظهار داشت: سلامت حق مردم است و طبق قوانین و مقررات، دولتها موظف هستند شرایط مناسبی را برای سلامت جامعه خود فراهم کنند. 

مقصودی با اشاره به افزایش هزینه‌های سلامت گفت: در گذشته اگر پزشکان معاینه می‌کردند ولی امروزه پزشکان تمایلی به معاینه ندارند و علاقه دارند که بیماران را به سمت پاراکلینیک‌ها هدایت کنند.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ گفت: متأسفانه در کشور ما و با توجه به مسائل تحریم‌ها و تورم در سالهای اخیر هزینه‌های سلامت سرسام‌آور شده است. 

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های سلامت و دو قطبی شدن حوزه سلامت، اظهار داشت: در این بخش شاهد دو قطب هستیم یک قطب نیاز مردم و قطب بعدی سود آوری برای مراکز درمانی. 

مقصودی با اشاره به فلسفه تشکیل بیمه‌ها گفت: بیمه‌ها موظف هستند خدمات را خریداری و با قیمت مناسب به بیمه‌شدگان ارائه کنند که البته در این زمینه نیز با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند. 

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ خاطر نشان کرد: در گذشته بیمه‌ها به صورت سنتی اداره می‌شدند و با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده‌اند و امروزه بیمه‌ها به شکل امروزی و نوین اداره می‌شوند. 

 مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های خدماتی و درمانی، صندوق‌ها کفاف ارائه خدمات به بیمه شدگان را نمی‌دهند و به همین دلیل در برخی موارد شاهد مشکلاتی در ارائه خدمات هستیم.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم رضایتمندی را در عرصه خدمات به بیمه‌شدگان شاهد باشیم باید خدمات را گسترش بدهیم، گفت: باید بتوان خدمات را تسریع و ارزان ارائه کنیم که خوشبختانه شرکت آتیه‌سازان حافظ در حال حاضر گسترش خدمات خود را در دستور کار قرار داده است.

مقصودی تصریح کرد: در سه سال گذشته تعداد شعب آتیه‌سازان حافظ در سطح کشور به عدد 30 می‌رسید که امروزه این رقم بالغ بر 2 هزار نمایندگی ویژه، معمولی رسیده است و این در حالی که شرکت آتیه‌سازان حافظ هم اکنون از ظرفیت دفاتر پیشخوان دولت نیز برای ارائه خدمات به بیمه‌شدگان استفاده می‌کند.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ خاطرنشان کرد: همزمان با افزایش تعداد شعب آتیه‌سازان حافظ در سطح کشور، مراکز طرف قرارداد و بیمارستانی و همچنین پاراکلینیک‌ها نیز افزایش یافته است به طوری که ابتدای سال تعداد این مراکز 313 عدد بود که هم اکنون این رقم به بالای 4900 مرکز درمانی رسیده است.

وی در ادامه به دیگر برنامه‌های شرکت آتیه‌سازان حافظ در حوزه بیمه تکمیلی اشاره کرد و گفت: امسال طرحی را برنامه‌ریزی کردیم به طوری که در این طرح دیگر نیازی به صادر شدن کارت‌های بیمه تکمیلی و یا معرفی‌نامه نبود به طوری که روی دفاتر بیمه‌ای پایه افراد هلوگرامی نصب شده و این افراد می‌توانستند با در دست داشتن این دفاتر از خدمات بیمه تکمیلی در سطح کشور استفاده کنند.

مقصودی تصریح کرد: متأسفانه به دلیل عملکرد برخی از شرکت‌های بیمه‌ای در سالهای اخیر، مراکز درمانی و بیمه‌شدگان نارضایتی‌هایی را از این گونه شرکت‌ها داشته‌اند که رسانه‌ها می‌توانند با تهیه گزارشات منصفانه و با اطلاع‌رسانی دقیق به بیمه‌شدگان، آنها را از نوع خدمات بیمه‌های تکمیلی مطلع شوند. 

 مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ با تأکید بر اینکه در سه سال گذشته هزینه‌های پرداختی از سوی این شرکت از 30 میلیارد به یک هزار و 300 میلیارد تومان رسیده است گفت: در سال جاری ماهیانه صد میلیارد تومان به مراکز درمانی از سوی شرکت آتیه‌سازان حافظ بابت هزینه‌های درمانی پرداخت شده است.

وی گفت: میانگین روزانه 8 هزار نفر به بانک‌های عامل مراجعه کرده و با ارائه قبض‌های صادر شده از سوی بیمه آتیه اقدام به دریافت هزینه‌های درمانی کرده‌اند.

مقصودی با اشاره به اینکه متأسفانه در سالهای اخیر معضل زیرمیزی در کشور ما افزایش یافته است گفت: یکی از دلایل آن را می‌توان عدم قرارداد بیمارستان‌ها با بیمه‌ها دانست چرا که برخی از بیمارستان‌ها علاقه دارند که خارج از تعرفه‌ها از بیماران پول دریافت کنند.

وی تأکید کرد: بیمه‌ها با توجه به نوع فعالیتشان تسلط کامل بر تعرفه‌ها دارند و حاضر نیستند خارج از تعرفه‌های مصوب پولی را به مراکز درمانی و بیمارستانی بپردازند.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ تأکید کرد: در حال حاضر بیش از 700 نفر پرسنل متخصص در حوزه بیمه‌ای در شرکت آتیه‌سازان حافظ مشغول به کار هستند و اسناد ارائه شده به این شرکت توسط این پرسنل به دقت بررسی و در نهایت بر اساس تعرفه‌های مصوب هزینه‌های درمانی پرداخت می‌شود.

وی گفت: همه بیمارستان‌ها بر اساس مقررات باید با بیمه‌ها قرارداد ببندند و این محدودیتی بین بیمارستان‌های دولتی و یا خصوصی وجود ندارد. مقصودی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت از سوی وزارت بهداشت و وزارت رفاه در بیمارستان‌ها گفت: این طرح بسیار موفقی است ضمن اینکه خدماتی که در حوزه درمانی در بیمارستان‌های دولتی ارائه می‌شود به مراتب بهتر از بیمارستان‌های خصوصی است.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ گفت: متأسفانه برخی از پزشکان عمومی در کشور بیکار هستند و این هم به دلیل این است که سطح ارجاع در کشور ما تعریف نشده است.

وی در پایان در خصوص قرار گرفتن بیمه‌ها تحت حمایت وزارت بهداشت گفت: این کار غیرمنطقی است چرا که یک وزارتخانه نمی‌تواند هم تولیدکننده، هم خریدار و هم متولی سلامت باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها