امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111230
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۴
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،دومین نشست دبیران هئیت رئیسه مناطق 22گانه شورایاری‌ها با حضور افتخاری احمد مسجد جامعی، رئیس سابق شورای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،دومین نشست دبیران هئیت رئیسه مناطق 22گانه شورایاری‌ها با حضور افتخاری احمد مسجد جامعی، رئیس سابق شورای اسلامی شهر برگزار شد.

در این جلسه مرتضی طلایی، رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها و نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، با قدردانی از زحمات مسجد جامعی در زمان ریاست شورایاری‌ها و شورای اسلامی شهر تهران، شورایاری‌ها را بهترین نمود مردم  سالاری دینی خواند که تمام همت آن پیگیری مطالبات مردم است.

طلایی رویکرد شورای شهر را نیز در زمان ریاست مسجد جامعی رفع مشکلات مردم خواند و بیان داشت: در یک سال گذشته اولویت کار شورای شهر پیگیری حقوق مردم و شهروندان بوده است و اقدامات عملیاتی شورای شهر نیز نتیجه این نوع نگاه بوده و وظیفه همه ما است که سپاسگزار این خدمات باشیم.

وی ادامه داد: در همین راستا در دوره سوم شورایاری‌ها مقرر شد شورایاران در صحن علنی شورای شهر به ارائه گزارش بپردازند.

طلایی اظهار داشت: اصلی ترین کاری که ما دنبال آن بودیم حفظ وضعیت شورایاری‌ها و جلوگیری از افت کیفیت کاری آنها تا زمان برگزاری انتخابات بود.

نایب رئیس شورای شهر تهران بر لزوم انجام منظم و سیستماتیک کارها تاکید کرد و گفت: نگاه ما همواره در تمامی کارها مردم محوری بوده است و معتقدیم که بدون مشارکت مردم هیچ کاری انجام نمی‌شود.
 
تصویب طرح دوفوریتی شورای شهر برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها
 
طلایی در ادامه در رابطه با آخرین وضعیت برگزاری انتخابات شورایاری‌ها گفت: توافقات و مکاتبات اصلی و کلی برای اجرای انتخابات انجام شده است و در شورای شهر نیز طرحی دو فوریتی برای انجام این انتخابات به تصویب رسید که بر اساس آن این انتخابات قطعا برگزار می‌شود.

نایب رئیس شورای شهر همچنین از تصحیح و به روز شدن آیین نامه اجرایی برگزاری انتخابات شورایاری ها خبر داد و گفت: بر همین اساس دبیرخانه مرکزی انتخابات هم تشکیل شد و این دبیرخانه در حال تدوین دستورالعمل های اجرایی انتخابات در مناطق و محلات است.

رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها تصریح کرد: نگاه ما این است که حاشیه‌ای بر انتخابات وارد نشود و بر همین اساس اواخر شهریور و یا اوایل مهر، پایان دوره سوم شورایاری ها ابلاغ می‌شود.

طلایی افزود: دوستان در شورایاری ها باید با اطلاع رسانی، تبلیغات و با استفاده از ظرفیت‌های محلات و مناطق در هرچه بهتر و بیشتر شدن حضور نخبگان تلاش کنند و شاخص این تلاش میزان مشارکت مردم است.

وی صیانت از آرای مردم را بسیار مهم خواند و بیان کرد: حساسیت زیادی به صیانت از آرای مردم داریم و معتقدیم اگر مردم نباشند انتخابات دچار آسیب و ضعف می‌شود.
 
مسجد جامعی: انتخابات شورایاری ها با مجلس نباید تداخل داشته باشد
 
احمد مسجد جامعی، رئیس سابق شورای شهر تهران، نیز در این جلسه ضمن تبریک افتتاح ساختمان جدید ستاد هماهنگی شورایاری‌ها، از حضور در جمع دبیران هیات رئیس شورایاری‌ها قدردانی کرد و گفت: خوشحال هستیم که ستاد هماهنگی شورایاری‌ها با حضور آقای طلایی توانسته به موفقیت‌هایی دست یابد و توان خود را افزایش دهد.

وی بر لزوم برگزاری هر چه سریع تر انتخابات شورایاری‌ها تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی هم در پیش است نباید انتخابات شورایاری‌ها با مجلس تداخل داشته باشد و جنبه سیاسی پیدا کند چراکه به مردم لطمه می‌زند.

مسجدجامعی ویژگی مهم شورایاری‌ها را توجه به مشکلات مردم خواند و بیان کرد: حیثیت، مشکلات، کار، زندگی و ... تک تک افراد برای ما بسیار اهمیت دارد ولی در کارهای سیاسی اینگونه نیست بنابراین هرچه این دو انتخابات از هم دورتر باشند برای مردم بهتر است.

وی تصریح کرد: بنده هم وقتی با شما بودم توفیقاتی را تجربه کردم و معتقدم این مدل شورایاری شهر قابلیت اجرا در سطح ملی را دارد کما اینکه ما شاهدیم در خیلی از جاها تکرار شده است.

وی همچنین از گزارش آقای طلایی در صحن شورای شهر قدردانی کرد و بیان داشت: من هم سعی کردم در بازدید از مناطق تهران گزارشاتی را تهیه کنم و سعی می‌کنم این گزارشات تا پایان امسال تکمیل و تدوین کنم.

سید مهدی اعرابی، معاون پژوهشی ستاد هماهنگی شورایاری ها نیز در این جلسه با قدردانی از بازدیدهای مسجد جامعی از تهران تصریح کرد: نگاه شما در تهران گردی هایتان خیلی جالب بود که نباید از آن گذشت و باید آن را محفوظ نگاه داشت.

وی افزود: پیوستگی شما با خانواده شهدا، کانون‌های علمی نیز شایان توجه است .

در این جلسه همچنین دبیران هیأت رئیسه مناطق به بیان مشکلات و مسائل منطقه خود پرداختند. از جمله خادمی، نایب رئیس هیأت رئیسه منطقه 6، از امضای تفاهم نامه با صندوق مهر امام رضا در رابطه با اعطای وام با سود 4درصد برای اشتغالزایی جوانان خبر داد.

شربیانی، دبیر هیأت رئیسه منطقه 20، از تغییر مسیر یکی از خطوط اتوبوسرانی و در پی آن مشکلات عدیده و ایجاد بی نظمی در این منطقه گفت.

سید حامد حسینی، دبیر هیأت رئیسه منطقه 2، از انعکاس غلط برخی تخلفات گله کرد و خواستار برخورد با این پدیده که حاصل برخوردهای شخصی و مغرضانه است شد.

ندیمی، دبیر هیأت رئیسه منطقه 3 هم خواستار حضور بیشتر اعضای ستاد در مناطق البته با هماهنگی قبلی شد.

اسعدی خامنه، دبیر هیأت رئیسه منطقه 7، با اشاره به ابلاغیه‌های ارسالی از سوی رئیس ستاد هماهنگی از عدم هماهنگی ها گله کرد و خواستار ارزش یابی دوسویه شورایاری‌ها از معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی شد.

دبیر هیأت رئیس منطقه 22 نیز در رابطه با وضعیت حقوق و دستمزد خانه های 14گانه که تعدادی از آن محروم هستند و موجب دو دستگی شده گله کرد و خواستار تعادل در این پرداخت ها شد.

تقابل مدیریت محله با دبیر شورایاری، اجرای صحیح نظارت شورایاری‌ها بر عملکرد شهرداری‌ها، بررسی روند راه اندازی سراهای محله نیز از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه توسط دبیران شورایاری‌ها بود.

لازم به ذکر این جلسه با اعطای احکام اعضای هیأت رئیسه مناطق توسط مرتضی طلایی، رئیس ستاد هماهنگی شورایاری ها به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها