امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111235
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۴
تعداد بازدید: 16
سید حسن هاشمی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره برنامه وزارت بهداشت برای کنترل ایدز توضیح داد: برنامه جدیدی در این حوزه نداریم و ...

سید حسن هاشمی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره برنامه وزارت بهداشت برای کنترل ایدز توضیح داد: برنامه جدیدی در این حوزه نداریم و بیشتر همان کارهایی که از قبل به عنوان برنامه استراتژیک کشوری کنترل ایدز شروع شده بود، ادامه پیدا می‌کند البته با یک همت بیشتر. ضمن اینکه نقاط آسیب پذیرتر را شناسایی کرده‌ایم.

وزیر بهداشت گفت: انتظار ما این است که دستگاههای دیگر به خصوص قوه قضاییه برای کنترل ایدز با وزارت بهداشت همکاری کنند و مشابه آن طرحی که در زمان ریاست آقای بختیاری در سازمان زندانها با ایجاد کلینیک های مثلثی و و یکسری اقدامات بهداشتی انجام شد،دوباره اجرا شود.

هاشمی ادامه داد:‌ برنامه مهم وزارت بهداشت در این زمینه ایجاد شبکه بهداشتی در حاشیه شهرها برای 8.5 میلیون نفر است که در دستور کار است و امیدواریم تا خرداد سال آینده مراکز بهداشتی-درمانی حاشیه شهرها با همکاری بخش خصوصی ایجاد شوند و بتوانیم خدمات بهداشتی را به این مناطق گسترش دهیم.

وزیر بهداشت گفت:‌ در مراکز بهداشت حاشیه شهرها قرار است روانشناس و متخصص بیماریهای واگیر هم مستقر باشد که می‌توانند با آموزش مردم به پیشگیری از ایدز کمک کنند.

هاشمی هشدار داد: با توجه به اینکه شیوع استفاده از مواد مخدر صنعتی در کشور روز به روز دارد گسترش پیدا می‌کند، این مسئله عامل مهم افزایش شیوع ایدز در جامعه ماست که دستگاههای نظارتی باید جلوی شیوع مصرف این مواد را بگیرند تا جلوی شیوع ایدز در کشور گرفته شود.

وی در پاسخ به این پرسش که رشد مصرف مواد روانگردان در جامعه ما چقدر است گفت: تولید و مصرف این مواد در اقصی نقاط کشور در حال افزایش است. تولید این مواد را که خیلی ساده است به راحتی آموزش می‌دهد، حتی در داخل ماشین هم این مواد قابل تهیه است و با قیمت ارزانتر از مواد سنتی هم عرضه می‌شوند، در مورد آمار هم دستگاههای متولی مبارزه با اعتیاد می‌توانند آمار دقیق بدهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها