امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111240
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۴
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، برنامه عصرانه‌های ادبی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; صبح امروز با موضوع رزمندگان مفقودالاثر و با حضور حمید ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، برنامه عصرانه‌های ادبی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; صبح امروز با موضوع رزمندگان مفقودالاثر و با حضور حمید داوودآبادی نویسنده در جمع عده‌ای از دانش آموزان نخبه برگزار شد.

در این مراسم داودآبادی از خاطراتت خود در دوران دفاع مقدس گفت و افزود: در آن دوران من از رزمندگان در جبهه‌ها عکس می‌گرفتم و گاهی از جنازه شهدا نیز تصویربرداری می‌کردم.وی در ادامه به نقل خاطراتی از شهدا و عکسهای خود در آن دوران از رزمندگان اشاره کرد و گفت: در جنگ رفاقت‌ها خیلی سریع شکل می‌گرفت و در چند دقیقه رفاقتی ایجاد می‌شد که انگار سالها با هم رفیق هستید، رفاقتهای ما نیز محکم و سریع بود.

داودآبادی در ادامه خاطره‌ای دیگر از یک رزمنده گفت و افزود: اگر انسان اول با خودش روراست شود و بعد با خدا، روح و جسمش شفاف می‌شود. من در یکی از اردوگاه‌ها روزی یکی از رزمندگان را دیدم که در حال عبور بود و بعد مدتها به دنبال او بودم که با وی عکس بگیرم و یک روز دوباره در همان اردوگاه آن رزمنده را دیدم و به وی گفتم ممکن است شهید شوی و من می‌خواهم با یک شهید عکس بگیرم و چند روز بعد این اتفاق افتاد و شهید شد. من در آلبومم با خیلی‌ها عکس دارم که دیگر در بین ما نیستند و از بین آنها فقط من زنده هستم.

داودآبادی در ادامه خاطره‌ای دیگر از شهدایی که حتی نام آنها مشخص نشد، ذکر کرد و گفت: در یک عملیات حدود 20 رزمنده وارد یک نفربر شدند و در حال حرکت بودیم که ناگهان به آن نفربر حمله موشکی شد و به کلی آتش گرفت و به شکلی که تاثیر انفجار در کل آن منطقه محسوس بود و ما توان نزدیک شدن به نفربر را به دلیل شدت آتش نداشتیم و زمانی که شب به آنجا بازگشتیم پس از باز کردن درب نفربر چیزی جز  چند تکه استخوان نیافتیم و حتی مشخص نشد که اسم این افراد چه بوده و حتی پلاک‌هایشان پیدا نشد.
 
به گزارش فارس، پس از ایم مراسم فیلم سینمایی «شیار143» در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برای این دانش آموزان نخبه به نمایش در آمد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها