امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111251
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۴
تعداد بازدید: 17
سید رسول باقری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: از امروز آب شرب ٣٠٥٧ مشترک پرمصرف پس از پایان یافتن مهلت ...

سید رسول باقری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: از امروز آب شرب ٣٠٥٧ مشترک پرمصرف پس از پایان یافتن مهلت یک‌ماهه این شرکت برای اصلاح رفتار مصرف این مشترکان قطع می شود.

وی افزود: محدودیت قطع آب به مدت ٧ ساعت در روز برای آن دسته از مشترکانی است که بیش از ٥٠ متر مکعب آب در یک دوره مصرف می‌کنند.

به گفته وی ،٧٠ درصد این مشترکان در مناطق یک تا ٦ شهرداری تهران سکونت دارند.

باقری با بیان اینکه ٢٢ درصد از مشترکان تهرانی بیش از ٢٠ مترمکعب در ماه مصرف می‌کنند گفت: ٣٥ درصد از آب تهران توسط این گروه مصرف می‌شود.

شهر تهران دارای سه میلیون و ٤٠٠ مشترک آب است که از این میزان سه میلیون و ٢٠٠ مشترک، خانگی هستند.

از عمده‌ترین موارد مصرف نامتعارف آب می‌توان به رفتار مصرفی نادرست مشترکان و نیز بالا بودن متراژ  عرصه و اعیان منازل مسکونی اشاره کرد.

پیشتر مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تصریح کرده بود حدود ٣٠٠٠ مشترک بالای ٥٠ مترمکعب در شهر تهران مصرف آب آنها بیش از 5 برابر بیش‌تر از الگوی مصرف یعنی ٢٠ متر مکعب است شناسایی شده اند.

*گام مثبت آبفای استان تهران برای کاهش مصرف آب

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز و اینکه همواره آبفای استان تهران این فصل را سخت تر از فصل تابستان پیش بینی کرده بود به نظر می رسد محدود کردن مصرف آب مشترکان پرمصرف گام خوبی برای کاهش مصرف در فصل پاییز باشد.

پیش‌تر نیز شرکت آبفای استان تهران آب شرب ٣٠٠ مشترک بالای ٢٠٠ مترمکعب آب را به مدت هفت ساعت در روز قطع کرده بود.

*700 هزار مشترک پرمصرف اخطار کتبی گرفته اند

گفته می شود در چند ماه گذشته از سوی آبفای استان تهران برای ٧٠٠ هزار مشترک پرمصرف اخطار کتبی ارسال شده است.

از این تعداد مشترک پرمصرف حدود ٩٠٠٠ مشترک بالاتر از ٤٠ متر مکعب و ٣٠٠٠ مشترک نیز بالاتر از ٥٠ متر مکعب در یک دوره آب مصرف کرده‌اند.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها