امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111259
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۳
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «المسله»، مقتدا صدر، رهبر جریان صدر عراق با دعوت دولت عراق به عدم کمک‌خواهی از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «المسله»، مقتدا صدر، رهبر جریان صدر عراق با دعوت دولت عراق به عدم کمک‌خواهی از «اشغالگران آمریکایی» برای مبارزه با داعش، از رزمندگان خود خواست تا از مناطقی در عراق که آمریکا دخالت مستقیم یا غیرمستقیم می‌کند، عقب‌نشینی کنند.

این درخواست رهبر جریان صدر عراق در واکنش به شکل گیری ائتلاف به اصطلاح بین‌المللی علیه داعش به رهبری آمریکا صادر شده است.

مقتدا صدر همچنین با ذکر این تذکر که دولت عراق نباید با این ائتلاف که برای اشغالگری این کشور است، همراهی کند حتی اگر به بهانه مبارزه با داعش باشد، خطاب به مردم عراق گفت: از مردم می‌خواهم که برای محکومیت این اشغالگری به خیابان بیایند و دست به تظاهرات بزنند.

وی افزود: آمریکایی‌ها به دلیل اتخاذ تصمیماتشان در خصوص دخالت در عراق پشیمان خواهند شد.

گردان‌های «حزب‌الله» عراق نیز امروز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد ائتلافی که علیه داعش به رهبری آمریکا شکل می‌گیرد، مقدمه‌ای برای طرح اشغالگری جدید از نوع دیگر است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «اگر حزب‌الله و آمریکا در صف واحدی باشند آن صف مبارزه است نه همکاری و دوستی».

گردان‌های حزب الله عراق اعلام کرد که «برای ما یک گزینه سخت باقی مانده است و آن ترک عملیاتی است که علیه داعش انجام می دادیم».

در این بیانیه همچنین آمده است: «پس از آنکه رزمندگان ما مواضع خود در قبال مبارزه با حملات وحشیانه تکفیری‌های داعش را متوقف کرد دخالت آمریکا و غرب در عراق آغاز شده است».

حزب الله عراق اعلام کرد: «ما معتقدیم که درخواست کمک از آمریکا به معنای مصادره تلاش‌های ملت عراق، ایستادگی مردم در مقابل تروریسم و تحمل رنج و سختی آنها برای حفظ وحدت عراق است».

در ادامه این بیانیه آمده است که «به اعتقاد راسخ ما آمریکا مسئول کامل چالش‌ها و مشکلات سابق و لاحق عراق است و امیدی به خیر ایالات متحده نیست».

در پایان این بیانیه آمده است که «از ملت عراق می خواهیم که مراقب سناریوهای غرب و امریکا و مزدوران آنها در منطقه باشند و مرجعیات دینی و نخبگان و سایر اقشار جامعه نیز باید مواضع صریحی درباره تحولات کنونی و دخالت آمریکا قبل از از دست رفتن فرصت اتخاذ کنند».

برخی کارشناسان و تحلیلگران سیاسی معتقدند آمریکا که خود از بزرگترین حامیان داعش است اما اکنون مدعی است بنا دارد بزرگترین ائتلاف بین المللی علیه این گروه تروریستی را تشکیل دهد. این در حالی است که بسیاری از سازمانهای حقوق بشری در منطقه و جهان معتقدند هنوز آمریکایی ها پاسخ شایسته ای به افکار عمومی جهان در خصوص چرایی ایجاد داعش و حمایت های مالی هنگفت از این گروه تروریستی ارائه نکرده است. خانم هیلاری کلینتون اخیرا با انتشار کتاب خاطرات خود صراحتا اعلام کرد که داعش را آمریکا بوجود آورده و از او حمایت مالی کرده است. براساس کنوانسیون های حقوقی سازمان ملل ایجاد و حمایت از گروههایی که صلح و امنیت جهانی را برهم می زنند مستلزم و مستوجب تعقیب قضایی است. و لذا آمریکا و دیگر کشورهای غربی و منطقه ای که در ایجاد این گروهک دخیل بوده اند باید در دادگاههای صالحه مورد محاکمه واقع شوند.

برخی منابع خبری آمریکا نیز با اشاره به انتشار تصاویر فیلم مربوط به اعدام خبرنگاران آمریکایی توسط داعش گزارش دادند که چنین تصاویری ساختگی و از سناریوی واشنگتن برای مشروعیت بخشیدن به تحرکات نظامی خود در منطقه است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها