امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111261
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۳
تعداد بازدید: 121
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست پاریس که به بهانه مبارزه با داعش و تقسیم کار در این راستا برگزار شده بود، امروز بدون اعلام نتیجه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست پاریس که به بهانه مبارزه با داعش و تقسیم کار در این راستا برگزار شده بود، امروز بدون اعلام نتیجه مشخص به پایان رسید. 

«لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه در پایان این نشست با حضور در نشست خبری مشترک با «ابراهیم جعفری» همتای عراقی خود، مبارزه با داعش را پروژه‌ای بلندمدت توصیف کرد.

فابیوس در اظهاراتی اعلام کرد: «هدف از برگزاری کنفرانس امروز برقراری صلح و امنیت در عراق بود. ما همگی در خصوص انجام تمامی اقدامات لازم برای عقب نشینی و به عقب راندن داعش که نه دولت و نه نماینده اسلام است، اتفاق‌نظر داشتیم.»
 
وی افزود: «جنایتکاران و سر بُرهای داعش به جهانیان می گویند: «یا شما هم با ما باشید یا ما شما را خواهیم کشت» بنابراین در برابر چنین گروهی تنها کاری که باید انجام شود، دفاع از خود است.»
 
وزیر خارجه فرانسه در ادامه خاطرنشان کرد: «همه دنیا درگیر این مشکل شده است. هیچ نمونه ای از یک گروه تروریستی که به خودی خود متوقف شود، وجود ندارد . اگر ما میخواهیم مبارزه ای موثر و کارآمد با این تروریست ها داشته باشیم، باید اقدام جمعی صورت گیرد و لازمه آن اتخاذ رویکردی سیاسی و امنیتی است.»
 
فابیوس در عین حال تاکید کرد: «منابع تأمین مالی این گروه تروریستی باید خشکانده شود و سیل افرادی که برای مبارزه با این گروه می پیوندند نیز باید متوقف شود. لازم است که تمامی کشورها از طرح کمک های بشردوستانه به عراق و بازسازی این کشور حمایت کنند. حدود دو میلیون نفر از مردم عراق هم اکنون آواره هستند. ما در شرایط بسیار وخیمی که این گروه اقدام به گردن زدن دوستان آمریکایی و انگلیسی ما کرده اند، و عده دیگری در چنگال تروریست‌ها گرفتار هستند، گرد هم آمده‌ایم.»
 
وزیر خارجه فرانسه همچنین گفت: «گرد هم آمدن 30 کشور بزرگ و قدرتمند جهان در این نشست نشان دهنده این است که همه ما تصمیم به پیروزی و غلبه بر داعش گرفته‌ایم. این نشست نشست وخامت و در عین حال امید است. مردم آواره عراق هم‌اکنون از گرمای شدید هوا در عذابند و کمی دیگر نیز زمستان سر خواهد رسید. مبارزه مؤثر با این تروریست‌ها زمان‌بر و نیازمند تلاش جمعی است. در شرایط کنونی اتخاذ رویکردی سیاسی و حمایت از دولت عراق ضروری است. ما به دوستان عراقی خود کمک خواهیم کرد که این جنگ را پشت سر بگذارند.»

آقای جعفری نیز همچنین خواستار اتحاد تمام جناح‌های سیاسی عراق برای مبارزه با تروریسم شد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها