امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111271
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با تشریح سناریوی جدید آمریکا و اهداف پشت پرده از تشکیل ائتلاف علیه داعش اظهار کرد: نکته نخست در مورد ...

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با تشریح سناریوی جدید آمریکا و اهداف پشت پرده از تشکیل ائتلاف علیه داعش اظهار کرد: نکته نخست در مورد تشکیل اتئلاف علیه گروهک تروریستی داعش این بوده که این ائتلاف هنوز به طور کامل شکل نگرفته و استقبالی از این طرح آمریکا صورت نگرفته است.

وی افزود: سناریوی جدید آمریکا در منطقه در قالب تشکیل ائتلاف علیه داعش با چند هدف ایجاد شده که در راس آنها می‌شود به این مسئله اشاره کرد که آمریکا برای گروه‌ها و جریان‌های دست ساخته خود تاریخ انقضا مشخص می‌کند و پس از اینکه تاریخ انقضا آنها به اتمام رسد درصدد از بین بردن آن گروه‌ها و جریان‌ها در می‌آید.

رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه با بیان اینکه ماجرای 11 سپتامبر و به دنبال آن از بین بردن بن‌لادن خود گواهی بر این مطلب است، تاکید کرد: در حقیقت آمریکایی‌ها با از میان بردن گروه‌های دست ساخته خود می‌خواهند پشت پرده سناریو این گروه‌ها برای افکار عمومی جهان فاش نشود.

ترقی یادآور شد: سوریه ماموریت نخست و عراق ماموریت دوم داعش از سوی آمریکا بوده است، در عراق تلاش داعش برای تجزیه عراق و تامین منافع آمریکایی بوده که با بیداری مردم و مرجعیت در عراق این پروژه نیز با شکست مواجهه شد.

وی با تاکید بر اینکه امروز شاهد انزجار جهانی نسبت به داعش هستیم، خاطرنشان کرد: کتاب خاطرات کلینتون نمونه بارز افشاگری‌ها است، اینکه کلینتون در آن اشاره به این دارد ایجاد کننده داعش آمریکا بوده که امروز این گروه نیز تاریخ مصرفش برای آمریکا به اتمام رسیده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تصریح کرد: آنچه مهم بوده این است که آمریکایی‌ها بعد از تشکیل این گروه‌ها ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه را دنبال می‌کند و امروز داعش در عراق در حقیقت به دنبال تضعیف دولت عراق و تقویت بخش کردستان برای تجزیه این کشور است.

ترقی گفت: آمریکا با تشکیل ائتلاف علیه داعش می‌خواهد همچنان وانمود کند که مبارزه با تروریسم در رأس اهدافش بوده است.

انتهای پیام/70005/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها