امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111272
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
غلامعلی جعفرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه مستندات پرونده بابک زنجانی تحویل بنده شده است، اظهار کرد: در بررسی این مستندات ...

غلامعلی جعفرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه مستندات پرونده بابک زنجانی تحویل بنده شده است، اظهار کرد: در بررسی این مستندات تمام مدارک از جمله شناسنامه و مدرک تحصیلی زنجانی جعلی بود.

وی با بیان اینکه زنجانی فردی بی‌سواد است، افزود: این فرد 2 هزار و 700 میلیارد دلار نفت گرفته و به بانکی در مالزی به نام خود ثبت کرده است در حالی که قبلاً دستگاه‌های نظارتی این مسئله را گوشزد کرده بودند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه زنجانی اموال کشور را به تاراج برده و کسی از او تضمین نگرفته است، تصریح کرد: هتل او در کیش، زمین در فرمانیه تهران به ارزش یک‌هزار و 700 میلیارد تومان و ... جزو اموال زنجانی است و تمام دستگاه نظارتی گفته بودند این آقا کلاهبردار است اما هیچ نظارتی در این زمینه نشد و اکنون چگونه باید این اموال بازگردانده شود.

وی با اشاره به اسناد موجود پرونده زنجانی خاطرنشان کرد: اگر تمام ابعاد پرونده زنجانی بررسی شود اتفاق‌های بدی رخ می‌دهد چراکه همه چیز این آدم کلاهبرداری بوده است.

جعفرزاده با اشاره به اینکه از اموالی که زنجانی کلاهبرداری کرده بود مبلغ 2 هزار میلیارد تومان به نام خودش بود، گفت: بابک زنجانی هشت هزار میلیارد تومان با اختلاس، ارتشا، کلاهبرداری و ... به کشور خسارت وارد کرده است.

وی تاکید کرد: تمام دستگاه‌هایی که در زمینه این خسارت در پرونده بابک زنجانی نقش داشتند باید معرفی شوند و بنده شخصاً در مجلس امکان طرح سئوال جدی از وزیر اطلاعات را مطرح می‌کنم و باید وزرای سابق و جدید پاسخگو باشند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی پرونده کرسنت را توسط شورای عالی امنیت در حال بررسی عنوان کرد و یادآور شد: کرسنت مانند دیگر پرونده‌ها باید در چارچوب قانون رسیدگی شود.

وی همچنین درباره دانشگاه ایرانیان اظهار کرد: اسناد این دانشگاه موجود بوده و تاریخ تقاضا، صدور چک، تاریخ تاسیس و ... قبل از ثبت دانشگاه است و نشان می‌دهد تخلف مالی صورت گرفته است.

انتهای پیام/2300/م40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار