امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111274
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
منصور حقیقت‌پور در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: ما یک وضعیت نابسامانی را در حوزه فعالیت سایت‌ها و شبکه‌های مجازی و فضای سایبری شاهد ...

منصور حقیقت‌پور در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: ما یک وضعیت نابسامانی را در حوزه فعالیت سایت‌ها و شبکه‌های مجازی و فضای سایبری شاهد هستیم که باید در سر و سامان دادن به این شرایط شورای عالی فضای مجازی بنا به تدبیر مقام معظم رهبری که نهادی فراقوه‌ای است بتواند فعالیت مثبت و سازنده‌ای را داشته باشد تا تصمیم‌گیری ها و تصمیم‌سازی‌های آن شکل عملیاتی به خود بگیرد.

وی تدوین یک آیین‌نامه و مقررات و حرکت منسجم در این زمینه را با رویکرد تحول‌آفرین به دور از سلایق گروه‌ها، احزاب و تشکل‌ها یادآور شد و بیان کرد: ما شاهد روی کار آمدن دولت‌های مختلف با سلایق متفاوت در این کشور هستیم و بهتر است به دور از این نگرش‌ها و سلایق رویه‌ای را در فعالیت‌های سایت‌ها و شبکه‌های فضای مجازی به وجود آوریم که با روی کار آمدن هر دولت شاهد اعمال سلیقه‌های مختلف نباشیم تا سایتی تعطیل شده و یا سایت جدید راه‌اندازی شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی فعال بودن شبکه عالی فضای مجازی را به عنوان یک مجموعه فراقوه‌ای ظرفیتی عظیم و خوب در انسجام‌بخشی به فعالیت‌های این حوزه بیان کرد و گفت: در این زمینه بهتر است سیاست‌گذاری‌ها و هدف‌گذاری‌ها بر اساس شالوده مکتب و فرهنگ ارزشی باشد تا افرادی که مغایر با قوانین و مقررات بخواهند فعالیتی را انجام دهند برخورد قاطع با آنها انجام شود.

حقیقت‌پور ادامه داد: به نظر می‌رسد دولت باید ابتدا اقدام به تشکیل شورای عالی فضای مجازی کند تا تصمیم‌گیری و تبیین مقررات و ضوابط در رابطه با سایت‌ها و فعالیت حوزه مجازی با تدبیر و دوراندیشی خاص رخ بدهد.

وی در پایان گفت‌و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل تلاش همه جانبه غرب را در گسترش فعالیت‌های شبکه‌ها و سایت‌ها غیرمجاز، شبکه‌های غیر ارزشی و غیرانسانی یادآور شد و گفت: در این زمینه آنچه مهم به نظر می‌رسد تدبیر درست و برنامه‌ریزی منطقی و اصولی است که می‌تواند نقطه تحول‌آفرین باشد.

انتهای پیام/62003/خ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها