امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 111283
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد محکوم شدن شیخ ...

ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد محکوم شدن شیخ نمر روحانی معترض عربستانی به 17 سال زندان گفت: از دید سعودی‌ها انتقاد مسالمت‌آمیز جرمی سنگین‌تر از اغتشاش، قتل، انفجار و سر بریدن انسان‌ها دارد.

وی با یادآوری حمایت عربستان از گروه‌های تروریستی در سوریه، پاکستان و افغانستان، گفت: مفتیان عربستانی همواره با فتاوایشان از این جنایات تکفیری‌ها حمایت کردند اما زمانی که یک روحانی مسن لب به انتقاد از سرکوب حقوق اقلیت‌ها در کشور خودشان می‌گشاید او را به زندان طویل‌المدت محکوم می‌کنند.

آقامحمدی اضافه کرد: حکم دادگاه‌های عربستان برای شیخ نمر که نسبت به تحت فشار بودن پیروان مذاهب و محدود بودن امکان انجام مناسک و عبادات اقلیت‌ها معترض بوده است، 17 سال زندان است، اما در همان حال دولت سعودی حامی تکفیری‌هایی است که انسان‌های بیگناه را بر زمین گذاشته و مانند گوسفند سر می‌برند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از اتکای دولت عربستان به نظامی‌گری، استبداد و خفقان سخن گفت و تأکید کرد: احکام صادر شده توسط دادگاه‌های عربستان برای معترضان سیاسی و اجتماعی نه با شرع و نه با انسانیت سازگار نیست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها